آموزش بخش فهرست ها در وردپرس | جلسه نوزدهم

نیکان وردپرس 11 شهریور 1399 آموزش ها

در این جلسه از آموزش کامل کار با وردپرس بخش فهرست ها در پیشخوان وردپرس توضیح داده میشود.

آموزش بخش فهرست ها در وردپرس :

فهرست‌ها می‌توانند در محل‌هایی که توسط پوسته یا قالب شما مشخص شده، یا با اضافه کردن ابزارک «فهرست سفارشی» در صفحه‌یابزارک‌ها نمایش داده شوند. اگر پوسته شما از فهرست‌ها پشتیبانی نمی‌کند (پوسته‌های پیش‌فرض Twenty Sixteen و Twenty Seventeen این قابلیت را دارند)

در تصویر فوق ما چند فهرست از طریق پیشخوان وردپرس اضافه نمودیم .حالا میتوانید نتیجه آن را در تصویر زیر که نمایی از سایت هست مشاهده نمایید :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده مینمایید . میبینید که چهار منوی خانه , آخرین اخبار,درباره ما,تماس با ما اضافه شده است. به هر کدام از این موارد یک فهرست یا منو میگویند که از طریق پیشخوان وردپرس اضافه شده اند.

توجه : فهرست ها زمانی فعال میشوند که امکان آن در قالب یا پوسته وردپرس شما باشد .

آموزش ایجاد فهرست در وردپرس :

برای ایجاد فهرست در وردپرس ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید سپس منوی نمایش > فهرست ها را کلیک نمایید .

از ستون سمت راست صفحه به تفکیک شما میتوانید یک برگه یا یک دسته بندی یا حتی یک نوشته خاص را انتخاب نمایید و آن را تیک بزنید و بر روی دکمه افزودن به فهرست کلیک نمایید .

بعد از این که افزودن به فهرست را زدید منوی مورد نظر شما در باکس سمت چپ قرار میگیرد. حالا باید از بخش پایین در تنظیمات فهرست نمایش موقعیت را مشخص نمایید (جایی که قرار هست منو یا فهرست شما در پوسته وردپرس قرار گیرد )

بخش فهرست ها به شدت ساده میباشد و کافیست به صورت Drag & Drop (کشیدن و رها کردن ) منوهای خود را جابه جا نمایید . برای این کار یک منو را با کیک ماوس انتخاب و نگه دارید و آن را بالا پایین نمایید . بعد فهرست خود را ذخیره نمایید تا ببینید منو ها در سایتتان هم جابه جا شده اند.

یا شاید بخواهید زیر منو ایجاد نمایید . یعنی به این صورت که شما منویی دارید به اسم درباره ولی میخواهید مابقی برگه ها یا صفحات درباره شرکت , اهداف شرکت و … را زیر منویی از منو درباره بکنید . برای این کار کافیست منوی مورد نظر خود را با کلیک ماوس نگه دارید و آن را با کمی فاصله از سمت راست در زیر منوی مورد نظر قرار دهید .

انجمن وردپرس

هر گونه سوال یا مشکلی تو زمینه وردپرس داری میتونی تو انجمن نیکان وردپرس مطرح کنی تا مشکلت رو برطرف کنیم


ورود به انجمن نیکان وردپرس

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید

اضافه کردن آیکون به منو وردپرس با افزونه Menu Icons

جهت اضافه کردن آیکون به منو وردپرس میتوانید از افزونه Menu Icons استفاده نمایید٬ این افزونه وردپرس به شما این امکان را می...

خبرنامه نیکان وردپرس

برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی رایگان و اطلاع از فروش‌های ویژه و تخفیفات، در خبرنامه نیکان وردپرس عضو شوید.