آموزش افزودن دسته بندی محصولات به فهرست سایت ووکامرسی

آموزش افزودن دسته بندی محصولات به فهرست سایت ووکامرسی
5/5 - (3 امتیاز)

اگر قصد داشته باشید که دسته بندی محصولات ووکامرس را به منوی سایت اضافه کنید،ولی با وارد شدن به بخش نمایش >‌ فهرست ها در پیشخوان وردپرس گزینه ای را مشاهده نمی کنید با من تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به شما افزودن دسته بندی محصولات به فهرست سایت را آموزش دهم.درصورتی هم که اصلا نمیدانید که چطور میشود یک منو یا فهرست جدید به سایت اضافه کرد پیشنهاد میکنم مقاله فهرست ها در وردپرس را مطالعه کنید.

افزودن دسته بندی محصولات به فهرست

برای اینکه بتوانید دسته بندی محصولات ووکامرس را به منو یا فهرست سایت اضافه کنید،وارد پیشخوان وردپرس شوید،سپس وارد منوی نمایش > فهرست ها شوید :‌

افزودن دسته بندی محصولات به فهرست

درصورتی که تاکنون فهرستی ایجاد نکردید و یا قصد دارید فهرست جدیدی ایجاد کنید. مطابق تصویر فوق در بخش نام فهرست یک نام دلخواه انتخاب کنید و در بخش مکان نمایش جایگاهی که باید منو در قالب وردپرس شما نمایش داده شود را انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه ایجاد فهرست کلیک کنید.

حالا همانطور که میدانید برای اینکه شما بتوانید یک منوی جدید اضافه کنید باید از ستون سمت راست، یعنی بخش افزودن گزینه های فهرست منوی دلخواه را انتخاب کنید و آن را به فهرست اضافه کنید.ولی از آنجایی که منوی دسته بندی های ووکامرس به صورت پیش فرض در این بخش قرارندارد باید از بالای صفحه روی تنظیمات صفحه کلیک کنید،و تیک گزینه دسته های محصولات را بزنید‌:

اضافه کردن دسته بندی محصولات ووکامرس به منوی سایت

بعد از انجام این کار در ستون سمت راست صفحه (افزودن گزینه های فهرست) یک گزینه جدید به نام دسته های محصولات اضافه میشود که این گزینه شامل دسته بندی های محصولات ووکامرس هست:

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در منوی سایت

از هم اکنون شما میتوانید دسته بندی محصولات را به منوی سایت اضافه کنید. فقط در نظر داشته باشید که دسته بندی که انتخاب می کنید باید دارای محصول باشد تا وقتی در منوی سایت قرارمیگیرید و کاربر روی آن کلیک میکند بتواند محصولات آن دسته را ببیند.

 

 

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش ووکامرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه ووکامرس کافیست به صفحه آموزش ووکامرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.