آموزش افزونه کیف پول ووکامرس

آموزش افزونه کیف پول ووکامرس
5/5 - (2 امتیاز)

افزونه کیف پول ووکامرس (Advanced WooCommerce Wallet) یکی از محصولات ایرانی ساخته شده توسط گروه نیکان وردپرس است. با کمک کیف پول ووکامرس به راحتی می توانید به کاربران سایت خود این امکان را بدهید که بدون مراجعه به درگاه بانک با موجودی کیف پول خود خرید کنند.

در این صفحه راهنمای کامل افزونه کیف پول پیشرفته ووکامرس آموزش داده می شود و با تغییرات این افزونه این مطلب به روزرسانی می شود.

راهنمای نصب و فعال سازی افزونه کیف پول ووکامرس

بعد از خرید افزونه کیف پول ووکامرس از سایت نیکان وردپرس، کافیست فایل افزونه را از پنل کاربری دانلود کرده و آن را در وردپرس نصب کنید.

در صورتی که با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنایی ندارید، کافیست به مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه کیف پول، به صورت خودکار وارد صفحه وارد کردن لایسنس افزونه می شوید. در این صفحه باید لایسنس افزونه را که در پنل کاربری شما در سایت نیکان وردپرس وجود دارد را وارد کنید تا افزونه برای شما فعال شود.

در صورتی که همه مراحل را به درستی انجام داده باشید باید افزونه کیف پول ووکامرس در پنل سایت شما مشابه تصویر زیر نمایش داده شود.

افزونه کیف پول ووکامرس

ساختار کلی کارکرد افزونه کیف پول ووکامرس به چه شکل است؟

به طور کلی کارکرد این افزونه به این شکل هست که مشتری شما از طریق پنل کاربری خود بر روی شارژ کیف پول کلیک می کند و میزان مبلغ دلخواه خود را وارد می کند و در نهایت از طریق درگاه مبلغ را پرداخت می کند.

در صورتی که وضعیت سفارش تکمیل شده باشد کیف پول آن مشتری فعال می شود و شما می توانید در پیشخوان وردپرس کیف پول های ساخته شده مشتریان را مشاهده کنید و آن ها را مدیریت کنید.

هر مشتری می تواند با موجودی کیف پول خود از سایت شما خرید نماید و به صورت خودکار هزینه آن سفارش از موجودی کیف پولش کسرمی شود.

در ادامه این آموزش با من همراه باشید تا تنظیمات افزونه و راهنمای مدیریت موجودی کیف پول مشتریان یا کاربران سایت را به شما آموزش دهم.

راهنمای تنظیمات افزونه کیف پول ووکامرس

برای مدیریت تنظیمات افزونه کیف پول ووکامرس، از پیشخوان وردپرس وارد منوی کیف پول ووکامرس > تنظیمات شوید.

در این صفحه یکسری تنظیمات وجود دارد که توضیح این موارد به شرح زیر است.

تنظیمات همگانی

در بخش تنظیمات همگانی سه قسمت زیر وجود دارد که تنظیمات کلی افزونه را در بر می گیرد:

حداقل میزان شارژ کیف پول: برای اعمال محدودیت در حداقل میزان شارژ کیف پول توسط کاربر، مبلغ دلخواه خود را در این قسمت وارد کنید. در نظر داشته باشید که این قسمت متناسب با واحد پولی سایت شما تنظیم شده است.

حداکثر میزان شارژ کیف پول: برای اعمال محدودیت در حداکثر میزان شارژ کیف پول توسط کاربر، مبلغ دلخواه خود را در این قسمت وارد کنید. در نظر داشته باشید که این قسمت متناسب با واحد پولی سایت شما تنظیم شده است.

روش پرداخت: در صورتی که بخواهید فقط درگاه یا درگاه های خاصی را برای شارژ کیف پول فعال کنید می توانید در این قسمت لیست درگاه ها را انتخاب کنید. در غیر این صورت اگر می خواهید همه درگاه ها نمایش داده شود این قسمت را خالی بگذارید.

نکته: اگر فروشگاه شما دارای درگاه یا روش پرداخت کارت به کارت یا پرداخت هنگام تحویل هست و سفارش به صورت خودکار تکمیل نمی شود و می خواهید پروسه شارژ کیف پول کاربر به صورت خودکار انجام شود، پیشنهاد میشه که حتما یک درگاه پرداخت آنلاین فعال کنید.

Endpoints

این قسمت مربوط می شود به شخصی سازی آدرس و عنوان صفحه کیف پول ووکامرس که کاربران از آنجا وارد می شوند.

عنوان صفحه کیف پول: برای تغییر عنوان صفحه کیف پول در ووکامرس می توانید متن دلخواه خود را در این قسمت وارد کنید.

اسلاگ یا آدرس صفحه کیف پول: در صورتی که قسط این را دارید که آدرس صفحه کیف پول شما اختصاصی باشد، کافیست در این قسمت یک عبارت را به صورت انگلیسی وارد کنید.

مثال: اگر شما عبارت wallet را وارد کنید آدرس شما شبیه آدرس زیر می شود:

nikanwp.ir/my-account/wallet

راهنمای مدیریت موجودی کیف پول کاربران

برای مدیریت موجودی کیف پول کاربران و مشتریان سایت، کافیست از پیشخوان وردپرس وارد منو کیف پول ووکامرس > موجودی کیف پول شوید.

در این صفحه یکی از کاربران را انتخاب کرده و به صفحه ویرایش موجودی بروید.

در این صفحه سه باکس “اطلاعات کیف پول” و “مدیریت موجودی کیف پول” و “تاریخچه تراکنش های کیف پول” وجود دارد.

اطلاعات کیف پول: در این بخش می توانید به یکسری اطلاعات مثل موجودی کیف پول یا شناسه کیف پول کاربر دسترسی پیدا کنید. کیف پول را حذف یا به روزرسانی کنید.

مدیریت موجودی کیف پول: برای افزایش یا کاهش کیف پول کاربر به صورت دستی می توانید در این بخش ثبت تراکنش انجام دهید. برای اینکه بتوانید موجودی کیف پول کاربر را افزایش یا کاهش دهید. باید در قسمت موجودی کیف پول مقدار وارد شده را کم یا زیاد کنید و در قسمت توضیحات یک توضیحی وارد کنید و در نهایت ثبت تراکنش جدید را بزنید.

تاریخچه تراکنش های کیف پول: تمامی تراکنش هایی که توسط شارژ کیف پول انجام میشه، چه از طریق کاربر در هنگام شارژ یا خرید از سایت، چه در هنگام ثبت دستی تراکنش توسط مدیر سایت در این بخش نمایش داده می شود.

شورت کد یا کد کوتاه نمایش موجودی کیف پول

در صورتی که می خواهید میزان موجودی کیف پول کاربر را به صورت شورت کد در یک برگه قرار دهید می توانید از کدکوتاه زیر استفاده کنید:

[aww_user_wallet_amount]

در صورتی که می خواهید از این کدکوتاه در قالب سایت استفاده کنید می توانید از تکه کد زیر استفاده کنید:

<?php echo do_shortcode('[aww_user_wallet_amount]');?>

 

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.