نحوه تغییر دسته بندی پیش فرض وردپرس

مهدی خاکسار 25 اردیبهشت 1400 آموزش ها

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به گونه ای طراحی شده است که هنگام ایجاد نوشته جدید می بایست حتما یک دسته بندی برای آن نوشته انتخاب شود.در زمان هایی که شما فراموش کنید که دسته بندی مطلب را انتخاب کنید وردپرس به صورت پیش فرض دسته ای دارد به نام “دسته بندی نشده” یا “Uncategorized” که نوشته شما به صورت خودکار در این دسته قرارمیگیرد. همچنین دسته بندی پیش فرض وردپرس غیر قابل حذف هست.

حالا فرض کنید می خواهید که دسته بندی پیش فرض وردپرس را تغییر دهید و دسته ای که مدنظرتون هست را به جای دسته بندی نشده قراردهید. مثلا شما می خواهید دسته بندی پیش فرض سایت نامش باشد اخبار شرکت. یعنی هر وقت که نوشته جدیدی به سایت اضافه کردید به صورت پیش فرض دسته انتخابی دسته اخبار باشد.

برای تغییر دسته بندی پیش فرض وردپرس،تا انتهای این مقاله همراه من باشید تا به شما بگویم چطور می توان دسته بندی پیش فرض وردپرس را تغییرداد.

 نحوه تغییر دسته بندی پیش فرض وردپرس

برای تغییر دسته بندی پیش فرض وردپرس در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید،سپس وارد منوی تنظیمات > نوشتن شوید.

تغییر دسته بندی پیش فرض وردپرس

در این صفحه در بخش دستهٔ پیش‌فرض نوشته‌ها می توانید دسته ای که مد نظرتون هست را به عنوان دسته پیش فرض وردپرس انتخاب کنید:

چطوری دسته پیش فرض وردپرس را تغییر دهیم

از حالا به بعد دسته پیش فرض سایت شما دسته ای هست که در تنظیمات انتخاب کردید و هر نوشته جدیدی که ایجاد می کنید در دسته انتخاب شده قرار میگیرد.

در صورتی هم که نخواستید این کار را انجام دهید و فقط قصد تغییر نام دسته بندی پیش فرض فعلی(دسته بندی نشده) را دارید، کافیست از پیشخوان وردپرس وارد منوی نوشته ها > دسته ها شوید،و نام دسته بندی پیش فرض را تغییر دهید.

 

 

 

حتما در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام نیکان وردپرس عضو بشید تا از مطالب جدید با خبر شوید.

مهدی خاکسار
مهدی خاکسار متخصص وردپرس

تمام تلاش من در نیکان وردپرس، ارائه آموزش های مفید و کاربردی به علاقه مندان حوزه وردپرس است.