جایگزین کردن فایل ها در وردپرس با افزونه Enable Media Replace

مشکلی که در هنگام جایگزین نمودن فایل ها در وردپرس وجود دارد این هست که باید ابتدا آن فایل را حذف نموده و فایل جدید را آپلود نمایید و یا وارد کنترل پنل هاست خود شده و عکس جدید را با همان نام آپلود و جایگزین نمایید ٬ این روند بسیار زمان گیر بوده و زمانی که شما بخواهید سریعا چند تصویر جدید جایگزین نمایید بسیار اذیت کننده می باشد.

افزونه جایگزین کردن فایل ها در وردپرس با نام Enable Media Replace به شما کمک مینماید تا به راحتی از طریق رسانه وردپرس عکس یا فایل جدید را جایگزین عکس یا فایل قبلی نمایید به طوری که پس از جایگزین کردن تصاویر یا فایل ها تغییرات انجام شده در مطالب هم اعمال گردد ٬‌حتی اگر که اسم عکس هم متفاوت باشد.

راهنمای کار با افزونه Enable Media Replace

پس از نصب و فعال سازی افزونه از پیشخوان وردپرس وارد منوی رسانه > کتابخانه شوید :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده مینمایید گزینه ای تحت عنوان Replace media اضافه شده است که شما میبایست بر روی این گزینه کلیک نمایید تا بتوانید تصویر و یا فایل جدید خود را جایگزین نمایید.

پس از کلیک بر روی گزینه Replace media وارد صفحه جدیدی همانند تصویر زیر میشوید :‌

در این صفحه ابتدا باید بر روی Choose File کلیک نمایید و تصویر جدید خود را آپلود نمایید سپس در پایین صفحه دو گزینه پیش رو دارید که با توجه به توضیحات زیر میتوانید گزینه دلخواه را انتخاب نمایید :

گزینه Just replace the file : با انتخاب این گزینه تنها فایل و یا تصویر شما جایگزین خواهد شد.

گزینه Replace the file, use new file name and update all links : با انتخاب این گزینه علاوه بر جایگزین شدن فایل یا تصویر ٬ اسم جدیدی برای فایل یا تصویر شما انتخاب و ذخیره میشود و همچنین در صورتی که از این فایل یا تصویر در مطالب سایت شما استفاده شده باشد تمام آن ها هم تغییر مینماید.

اطلاعات افزونه

  • نسخه افزونه : ۳.۶.۳
  • زمان آخرین به روز رسانی : ۵ ماه قبل
  • تعداد نصب فعال این افزونه در وب سایت ها : بیش از ۶۰۰,۰۰۰ نصب فعال
  • نسخه وردپرسی که این افزونه بر روی آن تست شده : ۶.۰.۱
  • حداقل نسخه وردپرس برای اجرای این افزونه : ۴.۹.۷
  • نسخه PHP برای اجرای این افزونه : ۵.۶
در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.