آموزش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

آموزش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس
5/5 - (1 امتیاز)

زمانی که شما برای اولین بار سایتتون را با وردپرس راه اندازی میکنید،در مراحل نصب اولیه وردپرس ، یک آدرس ایمیل وارد میکنید که آن ایمیل هم به عنوان ایمیل مدیریت وب سایت و هم به عنوان اولین آدرس ایمیل حساب کاربری ساخته شده استفاده میشود.

حالا اگر به هر دلیلی قصد تغییر ایمیل مدیریت وردپرس را داشته باشید تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق تنظیمات وردپرس

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از پنل وردپرس

این روش بسیار ساده است! فقط کافیست از پیشخوان وردپرس وارد منوی تنظیمات > عمومی بشید سپس در قسمت آدرس ایمیل مدیریت ایمیل جدید را وارد کنید و در انتهای صفحه بر روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.حتما در نظر داشته باشید که بعد از این که این کار را انجام میدید وردپرس به آدرس ایمیل قبلی شما یک ایمیل تاییدیه ارسال میکنه که شما باید بر روی لینک تاییدیه ای که ارسال شده کلیک کنید تا ایمیل جدید تغییر کند.

تغییر ایمیل وردپرس از طریق دیتابیس

این روش کمی سخت تر از حالت قبل هست چون برای تغییر ایمیل وردپرس باید از طریق کنترل پنل هاست و دیتابیس(phpmyadmin) این کار را انجام دهید.در مواقعی که پنل وردپرس شما بالا نمیاد یا شما اطلاعات ایمیل مدیریت وردپرس را فراموش کرده باشید انجام این کار ضروری هست.

در صورتی که نمیدانید چطور وارد phpmyadmin یا همان بخش دیتابیس شوید باید بهتون بگم که اکثر کنترل پنل های مطرح مثل دایرکت ادمین یا سی پنل به این شکل هستند که بعد از ورود به پنلشون قسمتی را تحت عنوان phpmyadmin دارند که با کلیک بر روی آن قسمت به بخش phpmyadmin هدایت میشوید.مثلا اگر کنترل پنل هاست شما دایرکت ادمین هست کافیست آدرس site.com/phpmyadmin را امتحان کنید و به جای site.com آدرس سایت خودتون را جایگزین کنید.

در نهایت باز هم اگر نتوانستید آدرس ورود به phpmyadmin را پیدا کنید از شرکت ارائه دهنده هاست سوال کنید.

حالا بریم سراغ اینکه چطور میتونیم ایمیل وردپرس را از طریق دیتابیس تغییر دهیم :

بعد از ورود به phpmyadmin شما باید جدول wp_options را انتخاب کنید. در برخی موارد wp_ اول متفاوت هست. آن هم به خاطر زمانیست که شما پیشوند جداول را بر روی wp_ نزاشته باشید.

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از دیتابیس

حالا که این جدول را انتخاب کردید باید ستون admin_email را Edit کنید و آدرس ایمیل جدید خودتون را جایگزین کنید.

در نظر داشته باشید که در این حالت برخلاف روش اول نیازی به تاییدیه تغییر ایمیل نیست.

 

 

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.