نحوه غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه در پنل مدیریت وردپرس

نیکان وردپرس 14 اردیبهشت 1398 آموزش ها

چرا نیاز به غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه وردپرس در پنل مدیریت را داریم ؟

هنگامی که وارد پنل مدیریت وردپرس میشوید در منوی افزونه ها گزینه ای تحت عنوان ویرایشگر افزونه و در منوی نمایش گزینه ای تحت عنوان ویرایشگر پوسته را مشاهده خواهید نمود.

این دو گزینه به شما این امکان را میدهند که که به سادگی بتوانید از طریق پنل مدیریت وردپرس پوسته یا افزونه خود را ویرایش نمایید٬وجود چنین بخشی در پنل مدیریت وردپرس جدای از داشتن کاربرد و راحتی گاهی اوقات هم ممکن هست که امنیت فایل های شما را به خطر بیندازد ٬‌به فرض مثال اگر هکر یا هر شخص دیگری به پنل مدیریت شما نفوذ یا وارد شود به راحتی میتوانید با داشتن دسترسی به ویرایشگر پوسته و افزونه باعث ایجاد اختلال در وب سایت شما شود.

همانطور که در تصویر فوق هم مشاهده مینمایید ٬‌پیشنهاد خود وردپرس هم این میباشد که به صورت مستقیم از ویرایشگر استفاده ننمایید.

حالا با توجه به تمام توضیحات فوق میخواهیم توسط یک تکه کد نحوه غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه وردپرس را به شما آموزش دهم٬برای انجام این کار لطفا وارد پنل هاست خود شوید و فایل wp-config.php را ویرایش نمایید ٬ سپس کد زیر را در آن قرار دهید:

define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );

انجمن وردپرس

هر گونه سوال یا مشکلی تو زمینه وردپرس داری میتونی تو انجمن نیکان وردپرس مطرح کنی تا مشکلت رو برطرف کنیم


ورود به انجمن نیکان وردپرس

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید

ویرایشگر قدیمی وردپرس با افزونه Classic Editor

با آمدن نسخه ۵ وردپرس ٬ ویرایشگر قدیمی وردپرس کاملا تغییر نموده است و ویرایشگر جدید به نام  ویرایشگر گوتنبرگ جایگزین آن...

خبرنامه نیکان وردپرس

برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی رایگان و اطلاع از فروش‌های ویژه و تخفیفات، در خبرنامه نیکان وردپرس عضو شوید.