نحوه غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه در پنل مدیریت وردپرس

نحوه غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه در پنل مدیریت وردپرس
5/5 - (1 امتیاز)

چرا نیاز به غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه وردپرس در پنل مدیریت را داریم ؟

هنگامی که وارد پنل مدیریت وردپرس میشوید در منوی افزونه ها گزینه ای تحت عنوان ویرایشگر افزونه و در منوی نمایش گزینه ای تحت عنوان ویرایشگر پوسته را مشاهده خواهید نمود.

این دو گزینه به شما این امکان را میدهند که که به سادگی بتوانید از طریق پنل مدیریت وردپرس پوسته یا افزونه خود را ویرایش نمایید٬وجود چنین بخشی در پنل مدیریت وردپرس جدای از داشتن کاربرد و راحتی گاهی اوقات هم ممکن هست که امنیت فایل های شما را به خطر بیندازد ٬‌به فرض مثال اگر هکر یا هر شخص دیگری به پنل مدیریت شما نفوذ یا وارد شود به راحتی میتوانید با داشتن دسترسی به ویرایشگر پوسته و افزونه باعث ایجاد اختلال در وب سایت شما شود.

همانطور که در تصویر فوق هم مشاهده مینمایید ٬‌پیشنهاد خود وردپرس هم این میباشد که به صورت مستقیم از ویرایشگر استفاده ننمایید.

حالا با توجه به تمام توضیحات فوق میخواهیم توسط یک تکه کد نحوه غیر فعال کردن ویرایشگر پوسته و افزونه وردپرس را به شما آموزش دهم٬برای انجام این کار لطفا وارد پنل هاست خود شوید و فایل wp-config.php را ویرایش نمایید ٬ سپس کد زیر را در آن قرار دهید:

define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.