رفع خطای Missing a temporary folder

رفع خطای Missing a temporary folder
5/5 - (1 امتیاز)

اگر موقع آپلود تصویر در وردپرس، ایجاد یک نوشته و یا حتی نصب یک افزونه وردپرس با خطای “Missing a temporary folder” یا “گم شدن یک پوشه موقت” مواجه شدید نگران نباشید زیرا این مشکل یکی از خطاهای وردپرس هست که به راحتی برطرف می شود.

دلیل خطای Missing a temporary folder یا گم شدن یک پوشه موقت

چند وقت گذشته برای یکی از مشتریان ما که پشتیبانی وردپرس سایتشان به عهده ما بود چنین اتفاقی افتاد که پس از بررسی متوجه شدیم که خطای Missing a temporary folder، زمانی اتفاق می افتد که پوشه موقت یا پوشه temp در سرور نباشد یا دسترسی لازم به این پوشه وجود نداشته باشد.

اما پوشه موقت یا temp در وردپرس چه کاری انجام می دهد و چه نیازی به وجود این پوشه هست؟

طراحی سیستم وردپرس به شکلی هست که وقتی شما یک فایل آپلود می کنید و یا اینکه در حال به روزرسانی یک افزونه وردپرس یا قالب وردپرس هستید، قبل نهایی شدن آپلود فایل آن را در یک پوشه موقت نگهداری می کند و اگر همه چیز مرتب بود آپلود را نهایی می کند.

حالا این وسط اگر پوشه موقت حذف شده باشد و یا به هردلیلی به خاطر تنظیمات سرور این پوشه وجود نداشته باشد با خطای Missing a temporary folder یا همون گم شدن یک پوشه موقت مواجه می شوید.

آموزش رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

برای رفع خطای Missing a temporary folder وردپرس، به کنترل پنل هاست بروید و با توجه نوع کنترل پنل هاستتون وارد بخش File Manager بشید.

حالا در جایی که وردپرس را نصب کردید پوشه wp-content را پیدا کنید و وارد این پوشه شوید.

بعد از ورود به این پوشه، یک پوشه جدید به نام temp ایجاد کنید و سطح دسترسی آن را روی 755 قرار دهید.

Missing a temporary folder

در قدم بعدی باید به فایل کانفیگ وردپرس این پوشه را معرفی کنید. برای انجام این کار، مجدد وارد مسیر نصب وردپرس در کنترل پنل هاست و بخش فایل منیجرتون بشید.

حالا فایل wp-config.php را پیدا کرده و آن را باز کنید. سپس تکه کد زیر را در آن قرار دهید:

define('WP_TEMP_DIR', dirname(__FILE__) . '/wp-content/temp/');

با انجام این کار شما به وردپرس فهماندید که مسیر پوشه temp که در مراحل بالا ساختید در چه مسیری قرار دارد.

بعد از انجام مراحل فوق مشکل شما برطرف می شود، اما اگر مراحل بالا را انجام دادید و مشکل شما همچنان پا برجا بود می توانید از پشتیبانی هاست در رابطه با تنظیمات پوشه temp سوال کنید تا مشکل را برطرف کنند.

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.