چطور از نسخه قدیمی GTmetrix استفاده کنیم

چطور از نسخه قدیمی GTmetrix استفاده کنیم
5/5 - (3 امتیاز)

GTmetrix یا جی تی متریکس،سایت و ابزار آنلاین جهت ارزیابی سرعت سایت است. به کمک این ابزار می توانید مشکلات سایت وردپرس را از نظر سرعت پیدا کنید و با رفع آنها سرعت سایت خود را افزایش دهید.

با توجه به تغییرات اساسی سایت GTmetrix ، پارامتر های ارزیابی سرعت سایت ها تغییر کرده است. بخشی از این تغییرات مربوط به PageSpeed و YSlow بود که به معیار های Performance و Structure تغییر کرده است.

حالا با آپدیت جدید GTmetrix ، خیلی از کاربران تمایل به استفاده از نسخه قدیمی را دارند،برای همین من در این آموزش می خواهم به شما بگویم چطور از نسخه قدیمی GTmetrix استفاده کنید.

نحوه بازگرداندن به نسخه قدیمی GTmetrix

برای بازگرداندن GTmetrix به نسخه قدیمی،در قدم اول باید یک حساب کاربری در سایت GTmetrix داشته باشید.

پس برای شروع وارد سایت gtmetrix.com بشید.

اگر از قبل حساب کاربری دارید،از بالای صفحه روی گزینه Login کلیک کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد پنل کاربری شوید. اما اگر حسابی در سایت GTmetrix ندارید،از بالای صفحه روی دکمه Sign Up کلیک کنید و با پرکردن فرم ثبت نام یک حساب کاربری در سایت جی تی متریکس ایجاد کنید.

نسخه قدیمی GTmetrix

بعد از ثبت نام ،برای شما یک ایمیل تاییدیه ارسال می شود که باید حساب خود را در سایت جی تی متریکس تایید کنید.

پس از ورود به سایت GTmetrix،از بالای صفحه روی منوی Account کلیک کنید.

در صفحه ای که برای شما باز می شود قسمت Analysis Options را پیدا کنید و دو مقدار “Enable Legacy Reports” و “Default to Legacy Reports” را فعال کنید.

استفاده از نسخه قدیمی gtmetrix

بعد از انجام این کار،در انتهای صفحه بر روی دکمه Save Settings کلیک کنید، تا تغییرات شما ذخیره شود.

حالا با مراجعه به صفحه اول سایت و وارد کردن آدرس سایتی که مد نظرتون هست،می توانید از امکانات نسخه قدیمی GTmetrix استفاده کنید :

نسخه قدیمی جی تی متریکس

 

 

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.