قیمت طراحی سایت با وردپرس

قیمت طراحی سایت با وردپرس
5/5 - (1 امتیاز)

قیمت طراحی سایت با وردپرس معمولا توسط شرکت های طراحی سایت با رقم های مختلفی محاسبه میشوند که تفاوت های خیلی زیادی با هم دیگر دارند! قبل از هر چیزی اگر شما اطلاعاتی راجع به وردپرس ندارید به شما پیشنهاد میکنم که مقاله وردپرس چیست را مطالعه کنید.

اما بریم سر اصل مطلب و به شما بگویم که کلا ساختار قیمت گذاری طراحی سایت وردپرس به چه شکل هست و بر چه معیاری محاسبه میشود و شما که هم اکنون در ابتدای مطالعه این مقاله هستید قطعا یا با شرکت های مختلفی تماس گرفته اید و قیمت های مختلفی را به شما دادند و یا میخواهید بدانید که هزینه طراحی سایت با وردپرس بر چه اساس و معیاری محاسبه میشود که در نهایت از هزینه ای که پرداخت میکنید رضایت کامل داشته باشید.بنابراین تا انتهای این مقاله با من همراه باشید که همه چیز را برای شما شفاف کنم.

وردپرس کاملا رایگان است

سیستم مدیریت محتوای وردپرس که از آن برای مدیریت و راه اندازی یک وب سایت استفاده میشود کاملا رایگان هست و در کنار آن قالب ها و افزونه های کاملا رایگانی توسط افراد مختلفی در سرتاسر دنیا طراحی و برنامه نویسی میشود.پس اگر شرکت یا شخصی که قرارهست برای شما وب سایت طراحی کند بابت وردپرس رایگان پول از شما دریافت کرد این را بدانید که وردپرس و هسته آن کاملا رایگان هست و نباید بابت آن پولی پرداخت کرد(افراد سود جویی وجود دارند که بابت خود سیستم وردپرس هزینه دریافت میکنند)

حالا با توجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد شاید برای شما سوال پیش بیاید که با توجه به این که وردپرس رایگان هست و در کنار آن قالب های رایگان وردپرس و افزونه های رایگان وردپرس ارائه میشود پس بابت چه چیزی باید پول پرداخت کرد!؟

پاسخ شما به این سوال این هست که،برای اینکه بتوانید از همین ابزارهای رایگان استفاده کنید قطعا باید زمانی را صرف یادگیری آن کنید تا بتوانید وردپرس را نصب کنید و بهترین قالب رایگان وردپرس و بهترین افزونه های مورد نیاز سایتتون رو انتخاب کنید و در نهایت بتوانید محتوای سایت خود را به نمایش بگذارید و در صورتی که خطایی و یا مشکلی در سایت شما رخ داد آن را برطرف کنید.

برای تکیمل توضیحاتم برای شما مثالی میزنم :‌ فرض کنید که اتوموبیل شما خراب شده باشد و تصمیم گرفته باشید که خودتان آن را درست کنید ولی درنهایت با صرف کلی زمان مشکل اتوموبیل شما حل نشود و آن را به یک متخصص و مکانیک خودرو برسانید و آن مکانیک با صرف نیم ساعت زمان، مشکل شما را برطرف کند،درصورتی که شما ساعت ها وقت صرف کردید و در نهایت هم نتوانستید مشکلتان را حل کنید.

حالا خودتان قضاوت کنید که درست هست که وردپرس کاملا رایگان هست و قالب و افزونه های رایگانی هم در کنار آن وجود دارد ولی صرفا دانستن این موضوع کفایت نمیکند و شما باید زمانی را صرف آموزش دیدن و تجربه کردن آن کنید که بعد از راه اندازی سایتتان ارور ها و مشکلات احتمالی را برطرف کنید.

حالا که متوجه شدید که وردپرس رایگان هست ولی چرا باید بابت آن پول پرداخت کنید.میخواهم اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قراردهم و به شما بگویم که سایت های طراحی شده با وردپرس به چه شکل هستند و حدودا چقدر باید برای آن هزینه کرد.اما قبل از آن توضیح مختصری در مورد مراحل طراحی سایت با وردپرس به شما میدهم که پیش زمینه ای باشد برای توضیحات بعدی.

مراحل طراحی سایت با وردپرس

به طور کلی مراحل راه اندازی و طراحی وب سایت با وردپرس به شکل زیر خواهد بود :

  • ایجاد فایل RFP (اطلاعات جامع از سایتی که میخواهید راه اندازی کنید)
  • یافتن بهترین طراح سایت وردپرس و ارسال فایل RFP
  • دریافت پروپوزال از طراح سایت (نتیجه بررسی و هزینه ها و توضیحاتی که طراح سایت وردپرسی برای شما ارسال میکند)
  • عقد قرارداد طراحی سایت.
  • انتخاب هاست و دامنه مناسب وردپرس
  • طراحی سایت با قالب آماده وردپرس یا طراحی سایت حرفه ای با قالب اختصاصی وردپرس
  • آپلود وب سایت و پشتیبانی فنی

معمولا روال کار برای راه اندازی سایت با وردپرس به شکل بالا میباشد و شما برای اینکه بتوانید سایتی که دقیقا مد نظرتون بود را پیاده سازی کنید حتما قبل آن باید جزییات دقیقی را برای طراح سایت ارسال کنید تا در نهایت سایتی ناقص نداشته باشید.و هر چقدر که توضیحات شما جامع تر باشد در آینده کار با طراح وب سایت هم به مشکل بر نمیخورید!

طراحی سایت با قالب آماده وردپرس

وردپرس دارای قالب های رایگان و پولی مختلفی هست که توسط طراحان و برنامه نویسان مختلفی در سرتاسر جهان تولید شده است.

قالب رایگان وردپرس معمولا امکانات کمتری نسبت به قالب های حرفه ای وردپرس دارند و شما برای اینکه بتوانید سایت پیشرفته تری داشته باشید باید از قالب های آماده پولی وردپرس استفاده کنید.اما در هر صورت این انتخاب با شما هست که بخواهید از قالب رایگان استفاده کنید و یا از قالب های پولی و حرفه ای وردپرس!

به طور کلی زمانی که شما از قالب آماده وردپرس استفاده میکنید دیگر نیازی به طراحی گرافیکی و کدنویسی اولیه قالب وب سایت نیست.چون شما یک قالب مشخص با ظاهری مشخص را انتخاب کردید. بنابراین باید از امکاناتی که در آن پوسته وجود دارد استفاده کنید و کاری که طراح سایت شما انجام میدهد راه اندازی سایت با قالب آماده وردپرس و نصب افزونه ها و امکانات جانبی آن هست و در صورتی که شما بخواهید و یا سایت شما به شکلی باشد که نیاز به تغییراتی در آن قالب داشته باشد طراح سایت شما زمانی را صرف توسعه قالب سایت شما میکند تا وب سایت نهایی چیزی باشد که شما میخواهید.

معمولا در این نوع طراحی سایت هزینه های طراحی گرافیکی اختصاصی و کدنویسی و برنامه نویسی اختصاصی محاسبه نمیشود مگر اینکه شما نیاز به امکان خاصی داشته باشید که در آن قالب و پکیج آماده نباشد.

طراحی سایت با قالب اختصاصی وردپرس

در این حالت از طراحی وب سایت همه چیز بر پایه وردپرس هست اما به صورت کاملا اختصاصی قالب وردپرس طراحی میشود. یعنی به این شکل که طراح وب سایت شما باید از ابتدا طرح گرافیکی وب سایت شما را طراحی کند و بعد از آن کدنویسی و برنامه نویسی کند.

لطفا در نظر داشته باشید که درست هست که وردپرس یک سیستم آماده و کاملا رایگان هست ولی زمانی که شما بخواهید یک سایت اختصاصی با وردپرس داشته باشید و قالب وب سایتتان به صورت اختصاصی طراحی شود در اینجا فقط هسته وردپرس و برخی از افزونه های آن به طور رایگان استفاده میشود و برای سایر موارد باید زمان صرف شود تا طرح گرافیکی،کدنویسی و برنامه نویسی آن انجام شود.

قیمت طراحی سایت با وردپرس

فرمول خیلی ساده ای برای محاسبه این کار وجود دارد که شما به راحتی میتوانید متوجه شوید که چرا یک شرکت طراحی سایت به شما ۵۰۰ هزار تومان اعلام میکند و یک شرکت دیگر ۲۰ میلیون تومان. این اعداد ممکن هست بیشتر یا کمتر هم باشد.

در صنعت نرم افزار و طراحی مهم ترین فاکتور برای محاسبه هزینه ها زمان هست! و بعد از آن میزان تخصص و تجربه طراح سایت شما به همراه کاری که در نهایت قرارهست برای شما انجام دهد.

حالا برای درک بهتر برای شما مثالی میزنم :

شرکت طراحی سایت N با ۵۰۰ هزار تومان برای شما یک سایت با وردپرس طراحی میکند و شرکت طراحی سایت Z با ۶ میلیون تومان این کار را انجام میدهد. حالا چه تفاوتی بین این دو شرکت هست؟ آیا شرکت اول که قیمت پایین تری داده است شرکت ضعیفی هست و کارش را بلد نیست و یا شرکت دوم پول زیادی را میگیرد؟

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله داده شده است شما اول باید بدانید که سایتی که برای شما طراحی میشود بر چه اساسی هست. آیا از قالب های آماده استفاده میشود و یا طرح و قالب سایت به صورت اختصاصی انجام میشود؟ حالا اگر فرض بگیریم که هر دو شرکت بالا سایتی با قالب آماده وردپرس برای شما طراحی میکنند این تفاوت قیمت برای چی هست؟

شما باید در نظر بگیرید که اگر یک نفر از پرسنل این شرکت قرارباشد که زمانی را صرف کند و با قالب آماده وردپرس برای شما طی ۲ هفته کاری ۸ ساعته سایت شما را با قالب آماده بالا بیاورد و در نهایت تغییرات مد نظر سایت شما را پیاده سازی کند و افزونه های مورد نیاز سایت شما نصب و کانفیگ کند و تا ۱ سال سایت شما را پشتیبانی کند باید ۱۱۲ ساعت زمان برای اجرای پروژه شما بگذارد و طی یک سال به صورت تقریبی بر اساس زمانی که میبرد سایت شما را پشتیبانی کند.

حالا کافیست شما این عدد ۱۱۲ ساعت را ضرب در میزان نفر ساعت کار یک طراح سایت معمولی / متوسط / حرفه ای کنید : مثلا اگر ساعتی ۵۰ هزار تومان در نظر بگیریم شما باید 5,600,000 هزار تومان فقط بابت اجرای پروژه در نظر بگیرید. و یک عددی هم با توجه به نوع سایت برای پشتیبانی در نظر بگیرید.

حالا شما خودتان قضاوت کنید شرکتی که ۵۰۰ هزار تومان اعلام میکند و شما خودتان هزینه خرید یک قالب اورجینال را که معمولا در رنج ۵۷ دلار در سایت های خارجی و ۱۵۰ هزار تومان به بالا در سایت های ایرانی هست را بپردازید قطعا با ۵۰۰ هزار تومان پول پرداخت شده فقط میتوان وردپرس و آن قالب را نصب کرد.

در تمام کارهای خدماتی از طراحی سایت گرفته تا طراحی گرافیک و … کافیست شما هزینه های نفر ساعت را بدست بیاورید و یک تخمین کلی خودتان روی کل کار بزنید و در نهایت ببینید که آن شرکت به شما قیمتی که اعلام میکند چقدر واقعی هست. گاهی اوقات شما هزینه ای که پرداخت میکنید کمی زیاد هست ولی نیروی مسلط و حرفه ای، کار ۱۰ روزه یک نیروی معمولی را در ۲ روز و با کیفیت بسیار بالاتر انجام میدهد. زمانی که شما سایتتان به مشکلی بر میخورد در کمترین زمان ممکن ایراد سایتتان برطرف میشود.

مشاوره رایگان طراحی سایت توسط کارشناسان نیکان وردپرس

اگر میخواهید که یک وب سایت داشته باشید و بسته به نوع کاری که انجام میدهید اگر یک فروشگاه اینترنتی هستید و یا یک شرکت خدماتی هستید و … کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

تلفن :  02188529945

موبایل : 09381110440

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.