قیمت طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟

قیمت طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟
4.7/5 - (4 امتیاز)

قیمت طراحی سایت چقدر است؟ این اولین سوالیست که مشتریان ما در نیکان وردپرس، قبل از عقد قرارداد و انجام پروژه می پرسند.

اگر شما هم قصد طراحی سایت دارید و می خواهید بدانید هزینه طراحی سایت به چه شکلی محاسبه می شود ادامه این مطلب را مشاهده کنید.

مهم ترین عامل در تعیین قیمت طراحی سایت

مهم ترین و اصلی ترین عامل در تعیین هزینه طراحی سایت برای شما، نیروی انسانی و مدت زمان صرف شده برای انجام پروژه طراحی سایت است.

احتمالا برای شما بدیهی هست که اصلی ترین دلیل در مشخص شدن تعرفه طراحی سایت همان میزان ساعت کار مفید و تخصص نیروی انسانی باشد. اما به شما گفتم که مهم ترین عامل در تعیین قیمت ساخت سایت نیروی انسانی است و در ادامه به صورت کامل این موضوع را باز می کنیم تا در نهایت بتوانید تصمیم درستی در انتخاب شرکت طراحی سایت خود بگیرید.

همه چیز تا مشخص شدن هزینه طراحی سایت!

معمولا وقتی که قصد داریم از یک شرکت، خدمات خاص و تخصصی مثل خدمات طراحی سایت دریافت کنیم دوست داریم پیش از انجام کار از هزینه ای که پراخت می کنیم مطمئن شویم.

در بیشتر مواقع مشتریان ما مشکلی با هزینه های طراحی سایت نداشتند. آنها بیشتر از اینکه به دنبال قیمت پایین یا بالا باشند، کیفیت و پشتیبانی و نحوه انجام کار طراحی سایتشان را ملاک قرار می دهند. شرکت ها یا افرادی که معمولا بد قولی می کنند و کار را به شکل صحیح انجام نمی دهند و در نهایت بعد از طراحی سایت پشتیبانی درستی را به مشتری ارائه نمی دهد باعث می شوند که کارفرمایان نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنند ناراضی باشند.

مهدی خاکسار

به طور کلی برای اینکه یک وب سایت طراحی و ساخته شود باید مراحل زیر توسط نیروهای متخصص مختلف انجام شود:

  • استیمت یا تحلیل کامل پروژه توسط مدیر پروژه براساس نیازها و خواسته های کارفرما
  • ایجاد مستندات و طراحی های اولیه از پروژه
  • ایجاد طرح گرافیکی صفحات سایت توسط نیروی متخصص UI/UX
  • کدنویسی و پیاده سازی طرح های گرافیکی توسط نیروی متخصص Front-End
  • برنامه نویسی و داینامیک کردن صفحات کدنویسی شده توسط نیروی متخصص Back-End
  • ارائه نسخه اولیه سایت به کارفرما و رفع ایرادات و مشکلات
  • پشتیبانی فنی از سایت طراحی شده و پاسخگویی به سوالات و نیازهای کارفرما

همانطور که در مراحل بالا مشاهده کردید، برای اینکه یک وب سایت ساخته شود برای هر بخش ما نیاز به نیروهای متخصص داریم تا بتوانیم یک وب سایت را به شکل اصولی طراحی و پشتیبانی کنیم.

مورد بعدی در تعیین قیمت طراحی سایت، استفاده از ابزارها و طرح های آماده است که می تواند در کاهش هزینه طراحی وب سایت تاثیر بگذارد.

به عنوان مثال اگر در یک پروژه طراحی سایت به جای طراحی گرافیک تک تک صفحات از یک طرح مشابه آماده که قبلا توسط طراحان گرافیک طراحی شده است استفاده کنید دیگر نیاز به نیروی متخصص گرافیست نیست. یا اگر از وردپرس برای طراحی سایت استفاده کنید در هزینه طراحی وب سایت صرفه جویی خواهد شد.

تا به اینجای مقاله با اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه های طراحی سایت آشنا شدید. حالا می توانید طبق مراحل و توضیحات گفته شده بررسی کنید که شرکت یا طراح سایت شما دقیقا همه این مراحل را انجام می دهد یا خیر؟ به عنوان مثال آیا سایتی که طراحی می شود از سیستم وردپرس استفاده شده است یا به طور کل از پایه برنامه نویسی شده است. یا اینکه قالب وب سایت به صورت اختصاصی طراحی و کدنویسی شده است یا از طرح ها و الگوهای آماده برای انجام پروژه استفاده شده است.

بعد از دریافت اطلاعات کامل از طراح سایت مورد نظر، حالا می توانید به سراغ سایت های استخدامی بروید و ببینید یک نیروی متخصص چقدر در ماه حقوق دریافت می کند. در نظر داشته باشید که تخصص فردی که قرار هست روی پروژه شما کار کند به شدت در تعیین قیمت نهایی طراحی سایت تاثیر گذار است.

به طور مثال اگر طراح سایتی به شما اعلام کند که یک وب سایت را با 2 میلیون تومان طراحی می کند و تا 1 سال هم پشتیبانی می کند، مطمئن باشید که باید به تخصص آن فرد شک کنید.

تفاوت تعرفه طراحی سایت با وردپرس و سیستم اختصاصی

طی این سال ها وب سایت های زیادی را طراحی کرده ایم و با انواع کسب و کارهای مختلف روبرو شده ایم. بسیاری از کسب و کارها ترجیح می دهند که از یک سیستم رایگان مثل وردپرس که بسیار محبوب و حرفه ای هم هست برای طراحی و توسعه وب سایتشان استفاده کنند و برخی دیگر از کسب و کار ها می خواهند کل سیستم سایت را از اول طراحی کنند.

وردپرس یک سایت ساز است که امکانات بسیار زیادی از قبل برای آن برنامه نویسی شده است. اگر شما بخواهید یک سایت را از پایه برنامه نویسی کنید و کسب و کار نوپایی داشته باشید به شما پیشنهاد می کنم هرگز چنین کاری نکنید.

طراحی یک سیستم اختصاصی از پایه هزینه های بسیار زیادی برای شما دارد. برنامه نویسی هسته اصلی و به روزنگه داشتن آن نیاز به هزینه های مالی زیادی در ماه دارد. اگر از وردپرس استفاده کنید تقریبا با وجود افزونه های آماده آن می توانید خیلی از نیازهای خود را پوشش دهید.

اگر سیستم وب سایت شما از پایه برنامه نویسی شود 10 ها برابر! به نسبت استفاده از وردپرس باید هزینه پرداخت کنید. همچنین هزینه هایی که بابت توسعه و به روزرسانی یک سیستم اختصاصی پرداخت می کنید خیلی بیشتر از استفاده از وردپرس است.

وردپرس به صورت کاملا رایگان هسته اش را به روز نگه می دارد و هر چند وقت یکبار قابلیت های جدیدی را به آن اضافه می کند. اگر از سیستم اختصاصی خودتان استفاده کنید، جهت جلوگیری از هک شدن سایت باید هسته سیستم را همان برنامه نویس یا طراح سایت به روز نگه دارد که این در مقابل وردپرس نیاز مند پرداخت هزینه است.

هزینه طراحی سایت با وردپرس چقدر است

به شما تبریک می گویم، احتمالا شما هم با خواندن مطالب بالا تصمیم گرفتید به جای پرداخت هزینه های بالا از سایت ساز وردپرس استفاده کنید.

به شکل کلی نمی توان برای طراحی سایت وردپرس یک قیمت دقیق داد. زیرا سایت هایی که با وردپرس طراحی می شوند ممکن است امکانات خاصی داشته باشند که باید در تحلیل اولیه آن ها را بررسی کرد. اما به صورت کلی قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس، قیمت طراحی سایت شرکتی یا قیمت سایت های وردپرسی بر اساس یک فرمول مشخص قیمت گذاری می شوند.

هزینه طراحی سایت با وردپرس متناسب با امکانات مورد نیاز، اختصاصی یا آماده بودن قالب وب سایت تعیین می شود.

اگر قصد راه اندازی و طراحی سایت با وردپرس داشته باشید و برای شروع کارتان نخواهید خیلی هزینه کنید، می توانید به جای طراحی گرافیک تک تک صفحات و برنامه نویسی قالب اختصاصی از یک قالب آماده استفاده کنید و در نهایت آن را شخصی سازی کنید.

به عنوان مثال برای یک وب سایت فروشگاهی مشابه با فروشگاه های اینترنتی در سطح وب که قرار هست از یک قالب آماده استفاده کند بیشترین هزینه ای که شما پرداخت می کنید مربوط به پشتیبانی سایت است.

ما در نیکان وردپرس برای چنین سایت هایی در اصل هزینه پشتیبانی سایت دریافت می کنیم. به اعتقاد ما سایت هایی که با قالب آماده وردپرس راه اندازی می شوند یکسری مراحل طراحی و کدنویسی را از قبل طی کرده اند و مشتری نباید هزینه ای بابت آن پرداخت کند. بنابراین ما هزینه های نصب و راه اندازی را هم در همان پلن پشتیبانی انجام می دهیم.

به طور کلی هزینه های طراحی سایت وردپرس با قالب آماده حدودا بین 6 تا 16 میلیون تومان می باشد. دلیل متغیر بودن این هزینه هم بستگی به زمان توسعه و پشتیبانی آن سایت دارد.

شما می توانید از وردپرس + افزونه های آماده + قالب آماده استفاده کنید و برای اینکه ظاهر سایتتان متفاوت باشد یک طرح گرافیکی برای صفحه اول وب سایت بزنید و در نهایت با طرح نهایی المان ها و رنگبندی های پوسته را تغییر دهید.

جمع بندی نهایی: قیمت طراحی سایت اختصاصی و قیمت طراحی سایت با وردپرس

امیدوارم که توضیحات بالا در نحوه قیمت گذاری طراحی سایت به شما کمک کرده باشد. برای جمع بندی نهایی می توانید قیمت طراحی سایت با وردپرس یا اختصاصی را مشاهده کنید.

قیمت طراحی سایت اختصاصی از پایه حداقل از 50 میلیون تومان شروع می شود.

قیمت طراحی سایت اختصاصی با وردپرس از 16 میلیون تومان به بالا شروع می شود.

قیمت طراحی سایت با وردپرس و قالب آماده از 6 تا 16میلیون تومان هزینه دارد.

در نظر داشته باشید که قیمت های اعلام شده به صورت تقریبی می باشد. توضیحات گفته شده و قیمت های اعلامی بر اساس تجربه چندین ساله ما در زمینه طراحی سایت است.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.