افزونه حسابداری ووکامرس ؛ کامل ترین افزونه گزارش گیری ووکامرس

5/5 - (5 امتیاز)

افزونه حسابداری ووکامرس با نام حسابرس ووکامرس یکی از کامل ترین و بهترین افزونه های گزارش گیری ووکامرس هست که از تاریخ شمسی و جلالی بدون وابستگی به افزونه های شمسی ساز پشتیبانی میکند.

افزونه حسابداری ووکامرس در دو نسخه لایت(رایگان) و پرو(پولی) ارائه شده است که شما میتوانید نسخه پرو یا حرفه ای این افزونه ووکامرس را از طریق لینک حسابداری ووکامرس مشاهده کنید.

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی با ووکامرس داشته باشید قطعا میدانید که داشتن یک افزونه گزارش گیری ووکامرس چقدر مهم و ضروری هست. با توجه به اینکه اکثر افزونه های گزارش گیری یا از تاریخ شمسی پشتیبانی نمیکنند و یا ظاهر پیچیده و سختی دارند افزونه حسابرس ووکامرس بهترین گزینه برای حسابداری ووکامرس میباشد.

 

معرفی امکانات افزونه گزارش گیری ووکامرس

هماهنگی کامل با محصولات متغیر

افزونه گزارش گیری ووکامرس کاملا با محصولات متغیر هماهنگ هست و هیچ گونه نگرانی از بابت خروجی گرفتن از گزارشات برای محصولات متغیر وجود ندارد.

هماهنگی کامل با تمام واحد های پولی و زبان خارجی

اگر فروشگاه اینترنتی شما خارج از زبان فارسی و واحد پولی ریال یا تومان باشد هم شما میتوانید از افزونه حسابداری ووکامرس استفاده کنید،زیرا حسابداری ووکامرس هم از تمام واحدهای پولی مثل دلار و یورو پشتیبانی میکند و هم از تمام زبان ها مثل زبان انگلیسی یا عربی و …

انواع گزارشات در افزونه حسابداری ووکامرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه، شما قادر هستید گزارشاتی که در زیر مشخص شده است را مشاهده کنید:

 • خلاصه کلی گزارشات فروش ووکامرس
 • گزارش سفارشات ووکامرس
 • گزارش فروش محصولات ووکامرس
 • گزارش بر اساس دسته بندی ها ی ووکامرس
 • گزارش فروش مشتریان ووکامرس
 • گزارش بر اساس کوپن های تخفیف ووکامرس
 • گزارش بر اساس درگاه های پرداخت ووکامرس
 • گزارش بر اساس وضعیت های سفارش ووکامرس
 • گزارش بر اساس موقعیت مکانی ووکامرس
 • گزارش بر اساس حمل و نقل ووکامرس
 • محاسبه سود و زیان ووکامرس
 • گزارش بر اساس مالیات ووکامرس
 • گزارش مدیریت انبار ووکامرس

خلاصه کلی گزارشات فروش

افزونه حسابداری ووکامرس

در قسمت داشبورد افزونه(مرورکلی) ، در یک نگاه وضعیت پرفروش ترین و پر سود ترین محصولات ووکامرس را ببینید ، بیشترین فروش محصولات فروشگاه ساز ووکامرس را از دسته بندی ها،مشتریان،کوپن ها،درگاه های پرداخت و شهرها رو ببینید.و به صورت کلی تعداد سفارشات ووکامرس ، برای امروز و روز گذشته و هفته ،ماه و سال گذشته را مشاهده کنید. با فیلتر کردن وضعیت سفارشات به طور کلی تمام گزینه های بالا را بر اساس وضعیت سفارشاتتون(مثلا سفارشات تکمیل شده) مشاهده کنید.وهرکدام از ویجت ها را در تنظیمات صفحه،فعال یا غیر فعال کنید.

گزارش بر اساس سفارشات

سفارشات ووکامرس

به کمک بخش گزارش گیری ووکامرس بر اساس سفارشات،علاوه بر دریافت جزییات دقیق تر از آخرین سفارشات، شما به کمک فیلتر جستجو پیشرفته میتوانید تعیین کنید که از چه تاریخ تا چه تاریخی و براساس چه وضعیت سفارشی(مثلا سفارشات تکمیل شده) تا کنون سفارش ثبت شده داشته اید.همچنین برای دسترسی به یک سفارش خاص، کافیست شماره آن سفارش را در باکس فیلتر وارد کنید تا سفارش مربوطه برای شما نمایش داده شود.ودر نهایت خرجی اکسل از سفارشات ووکامرس بگیرید.

گزارش بر اساس محصولات

محصولات ووکامرس

اگر نیاز داشته باشید که بدونید چه محصولی در چه بازه زمانی و براساس چه وضعیت سفارشی فروش داشته است کافیست از قسمت گزارشات فروش محصولات استفاده کنید و به جزییات کامل فروش هر محصول دسترسی داشته باشید.

گزارش بر اساس دسته بندی ها

دسته بندی های ووکامرس

خیلی از فروشگاه های اینترنتی که دسته بندی های خیلی زیادی دارند،برای اینکه بدونند دقیقا در هر کدام از دسته بندی های محصولاتشون چه تعداد سفارش داشته اند نیاز به داشتن چنین بخشی هستند که بتوانند گزارشات فروش خود را براساس دسته بندی های محصولات بدست بیاورند.

گزارش بر اساس مشتریان

مشتریان

شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز داشته باشید تمام سفارشات و محصولات یک مشتری خاص را در یک بازه زمانی مشخص مشاهده کنید و به اطلاعاتشون دسترسی پیدا کنید،برای همین گزارش گیری بخش مشتریان با دارا بودن فیلتر جستجو پیشرفته به شما کمک میکند تا این گزارشات را بدست بیاورید.

گزارش بر اساس کوپن های تخفیف

کوپن تخفیف ووکامرس

اگر از کوپن های تخفیف متعددی در فروشگاه ووکامرسیتون استفاده میکنید و میخواهید بدانید که دقیقا چه کوپن تخفیفی در چه بازه زمانی بیشترین استفاده را داشته،میتوانید از بخش گزارشات کوپت های تخفیف استفاده کنید.

گزارش بر اساس درگاه های پرداخت

درگاه پرداخت ووکامرس

خیلی از مواقع پیش میاید که شما بدانید که در ماه گذشته چه تعداد سفارش و چه مقدار فروش از درگاه های پرداختتون داشته اید!مثلا چه مقدار از فروشتون از درگاه پرداخت ملت بوده است و چه مقدار از فروشتون هنگام تحویل محصول.برای همین شما به راحتی میتوانید برای دریافت این مدل گزارشات از قسمت درگاه های پرداخت استفاده کنید.

گزارش بر اساس وضعیت های سفارش

وضعیت سفارش ووکامرس

وضعیت های سفارش دقیقا میشه همون وضعیت هایی که برای سفارشاتتون تنظیم میکنید،مثل وضعیت سفارش تکمیل شده،لغو شده و …،حالا اگر نیاز دارید که بدونید وضعیت فروش شما براساس وضعیت های سفارشات به چه شکل هست میتوانید از این قسمت استفاده کنید.

گزارش بر اساس موقعیت مکانی

گزارش براساس موقعیت مکانی

اگر فروشگاه شما محدود به یک کشور یا شهر خاص نباشد،قطعا نیاز دارید که بدونید چقدر از فروش فروشگاه مربوط به شهر تهران بوده و چقدر مربوط به شهر مشهد بوده! حالا اگر نیاز دارید که وضعیت فروش و سفارشاتتون را براساس شهر های مختلف ببینید از گزارشات موقعیت مکانی میتوانید استفاده کنید.

گزارش بر اساس حمل و نقل

روش های حمل و نقل ووکامرس

فروشگاه هایی که اجناس فیزیکی به فروش میرسانند قطعا برای روش های حمل و نقل خوداز مواردی مثل پست پیشتاز یا پیک موتوری استفاده میکنند،حالا اگر میخواهید براساس هر کدام از این روش های حمل و نقل وضعیت سفارشات فروش خود را بررسی کنید از قسمت گزارش براساس حمل و نقل استفاده کنید.

گزارش بر اساس سود و زیان

سود و زیان ووکامرس

زمانی که شما محصولی را برای فروش در فروشگاه خود قرارمیدهید یک قیمت برای آن تعریف میکنید،ولی ووکامرس این امکان را ندارد که به شما اجازه دهد هزینه بهای تمام شده آن محصول را هم وارد کنید تا در نهایت سود و زیان فروش محصول مشخص شود.به کمک افزونه حسابرس ووکامرس فیلد هزینه بهای محصول در کنار قیمت محصول اضافه میشود و شما با وارد کردن هزینه بهای محصول میتوانید سود و زیان فروش محصولات فروشگاه را مشاهده کنید.

گزارش بر اساس مالیات

اگر نیاز دارید که گزارشاتی از نرخ های مالیاتی تعریف شده خود داشته باشید میتوانید از قسمت گزارشات مالیات استفاده کنید.

گزارش بر اساس انبار

گزارش گیری از وضعیت موجودی انبار یک بخش بسیار مهم برای فروشگاه های اینترنتی با محصولات زیاد هست که دقیقا بدانند وضعیت موجودی هر محصول در انبار به چه شکل هست.حالا اگر نیاز دارید که گزارشاتی در خصوص وضعیت موجود یا ناموجود بودن محصولات خود داشته باشید،میتوانید از گزارشات انبار استفاده کنید.

آموزش نصب و فعال سازی افزونه حسابداری ووکامرس

بعد از دانلود افزونه از پیشخوان وردپرس وارد منوی افزونه ها >‌ افزودن شوید و در صفحه ای که برای شما باز میشود فایل فشرده افزونه را آپلود نمایید و بعد از آپلود فایل افزونه آن را فعال کنید.

 

اطلاعات افزونه

 • نسخه افزونه : ۱.۰.۰
 • زمان آخرین به روز رسانی : ۲ سال قبل
 • تعداد نصب فعال این افزونه در وب سایت ها : بیش از ۱۰۰ نصب فعال
 • نسخه وردپرسی که این افزونه بر روی آن تست شده : ۵.۵.۹
 • حداقل نسخه وردپرس برای اجرای این افزونه : ۴.۹
 • نسخه PHP برای اجرای این افزونه : ۷.۰
در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.