ارائه خدمات به صورت اشتراکی در ووکامرس

ارائه خدمات به صورت اشتراکی در ووکامرس
5/5 - (3 امتیاز)

اگر قصد طراحی سایت خدماتی را داشته باشید یا اینکه کسب و کار شما به شکلی هست که نیاز دارید خدماتی را به صورت آنلاین ارائه دهید و بابت ارائه این خدمات به صورت دوره ای(روزانه یا ماهانه یا سالانه) از مشتریانتان پول دریافت کنید تا ادامه این مطلب با من همراه باشید تا نحوه فروش خدمات در ووکامرس یا ارائه خدمات به صورت اشتراکی در ووکامرس را به شما توضیح دهم.

فروش خدمات در ووکامرس

اگر با ووکامرس آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که به کمک آن می توان یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرد و محصولاتی را در آن درج نمود تا کاربران به شکل آنلاین این محصولات را خریداری کنند.

ووکامرس یک بستر بسیار عالی و رایگان است برای سایت هایی که نیاز دارند محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین و سیستمی به فروش برسانند. از آنجایی که ووکامرس همه امکانات مورد نیاز مثل درگاه پرداخت، سیستم کوپن تخفیف، مدیریت سفارشات، مدیریت مشتریان و … را دارد و از همه مهم تر رایگان هم می باشد، بهترین انتخاب برای راه اندازی سایت های خدماتی می باشد.

ووکامرس به صورت پیش فرض برای سایت های محصول محور طراحی شده است و اگر کسب و کار شما به گونه ای است که نیاز دارید یکسری خدمات را به مشتریانتان ارائه دهید نیاز به یک افزونه عضویت ویژه ووکامرس دارید که باید برروی ووکامرس نصب گردد.

به عنوان مثال ما در نیکان وردپرس خدمات پشتیبانی وردپرس و پشتیبانی سایت به صورت ماهانه به مشتریان خود ارائه می دهیم. کلیه پرداخت ها و سفارشات خدمات پشتیبانی ما به صورت سیستمی توسط ووکامرس مدیریت می شود، اما با توجه به اینکه خدمات ما به صورت دوره ای است نیاز داشتیم که این بخش را هم سیستمی کنیم تا به راحتی بتوانیم مدت اشتراک خدمات پشتیبانی مشتریان را مدیریت کنیم. از آنجایی که چنین قابلیتی به صورت پیش فرض در ووکامرس وجود ندارد بنابراین باید از یک افزونه عضویت ویژه ووکامرس استفاده می کردیم.

حالا اگر کسب و کار شما هم مثل ما نیاز داشته باشد که خدماتی را به صورت آنلاین به مشتریان خود به صورت دوره ای ارائه دهد و بابت آن پول دریافت کند پیشنهاد ما استفاده از یک افزونه اشتراک ویژه در کنار ووکامرس است.

راهنمای انتخاب بهترین افزونه اشتراک ویژه ووکامرس

فرض من بر این است که در حال حاظر دارای یک سایت با وردپرس و ووکامرس هستید. حالا برای اینکه بتوانید محصول اشتراکی در ووکامرس تعریف کنید یا به نوعی در ازای ارائه خدمات به صورت روزانه یا ماهانه یا سالانه از مشتریان خود پول دریافت کنید. باید به سراغ یک افزونه اشتراک ووکامرس برویم.

ما در نیکان وردپرس زمانی را صرف پیدا نمودن افزونه های اشتراک ویژه ووکامرس کردیم که در نهایت متوجه شدیم 2 افزونه اشتراک ویژه خارجی هست که از همه این افزونه ها بهتر است. اما چند مشکل اساسی با این افزونه های داشتیم که در نهایت مجبور شدیم یک افزونه اشتراک ویژه ووکامرس را از صفر طراحی کنیم.

مشکلات ما با افزونه های اشتراک ویژه خارجی

قبل از توضیح این مشکلات اگر دوست داشته باشید افزونه های اشتراک ویژه ای که تا کنون طرحی شده اند را ببینید کافیست در گوگل کلمه WooCommerce Subscription را جستجو کنید.

با توجه به اینکه سیستم اشتراک کاملا مرتبط با تاریخ هست، اولین و بزرگ ترین مشکل ما همین موضوع بود که افزونه های اشتراک ویژه خارجی از تاریخ شمسی پشتیبانی نمی کنند.

دلایل دیگری هم وجود دارد که برخی از این دلایل به موارد زیر مربوط می شود:

  • قیمت بالای افزونه ها به دلیل دلاری بودن
  • پیچیده بودن ظاهر افزونه ها(البته این مورد کمی سلیقه ای است)
  • عدم دسترسی ما به توسعه دهنده افزونه(متاسفانه دسترسی به توسعه دهندگان خارجی از ایران کمی مشکل است)
  • و …

در نهایت از چه افزونه ای استفاده کنیم

فروش خدمات در ووکامرس

نمونه سایت: فروش خدمات پشتیبانی سایت در نیکان وردپرس با استفاده از ووکامرس و افزونه اشتراک ویژه ووکامرس

پیشنهاد من به شما استفاده از افزونه اشتراک ویژه ووکامرس نیکان وردپرس است. این افزونه کاملا اختصاصی طراحی و برنامه نویسی شده است و اگر جای نقص یا کمبودی داشته باشد حتما در به روزرسانی های افزونه به آن اضافه می شود.

برای دیدن این افزونه کافیست به صفحه افزونه اشتراک ووکامرس بروید.

 

 

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش ووکامرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه ووکامرس کافیست به صفحه آموزش ووکامرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.