یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است در وردپرس

یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است در وردپرس
5/5 - (9 امتیاز)

در نسخه ۵.۲ وردپرس به بعد، امکانی اضافه شد که در زمان بروز مشکلات فنی در سایت وردپرسی شما پیامی تحت عنوان “یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” نمایش داده شود.

در زمان بروز این خطا، یک ایمیل اطلاع رسانی به مدیر وب سایت ارسال می شود که داخل آن راهنمای رفع مشکل ارائه شده است.

ما در نیکان وردپرس پشتیبانی وردپرس سایت های مختلفی را به عهده داریم که این مشکل را برایشان حل کردیم و حالا در این مطلب آموزشی قصد دارم نحوه رفع این خطا را برای شما توضیح دهم.

چرا پیام یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است نمایش داده می شود

در زمان بروز یک مشکل فنی در وبسایت شما عموما یکی از پیام های زیر را مشاهده می کنید:

  • یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است
  • یک خطای غیرمنتظره رخ داده است
  • این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند
  • سایت با مشکلات فنی دچار شده است
  • سایت شما یک مشکل فنی را تجربه می‌کند
  • This Site is Experiencing Technical Difficulties

تمام متن های بالا یا ارورهای وردپرس، به شما می گویند که وب سایت وردپرس شما یک ایراد فنی دارد که باید آن را برطرف کنید.

اما چرا به جای نمایش خطای مشخص، این متن ها نمایش داده میشود و جزییات بیشتر به ایمیل مدیر وب سایت ارسال میشود؟

طبیعتا، خطاها و مشکلات برنامه نویسی وب سایت نباید در دید بقیه قرار بگیرد. از آنجایی که هکر ها می توانند با بررسی ایرادات فنی و برنامه نویسی به وب سایت شما نفوذ کنند، بهتر است که خطاهای برنامه نویسی در سایت نمایش داده نشود.

چطور خطای سایت با مشکلات فنی دچار شده است را رفع کنیم

یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است

زمانی که این خطا را مشاهده کردید در قدم اول به پنل وردپرس برید و چک کنید که چه آدرس ایمیلی برای مدیر وب سایت در وردپرس ثبت شده است. شما باید به این آدرس ایمیل دسترسی داشته باشید تا بتوانید جزییات کامل خطا را که به آن ایمیل ارسال شده است را ببینید.

نمایش این خطا عموما به خاطر ایراد در برنامه نویسی وب سایت شما است که در وردپرس ایراد برنامه نویسی یا به افزونه های وردپرس برمیگردد یا به قالب وردپرسی که در حال حاظر بر روی سایت شما فعال است.

در ایمیل ارسال شده، مسیر کامل خطا نمایش داده میشود. اگر برنامه نویسی بلد باشید به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. اما اگر تسلطی به کد نویسی ندارید یا از یک برنامه نویس بخواهید این مشکل را برای شما برطرف کند یا روش های زیر را امتحان کنید.

بررسی افزونه های وردپرس برای رفع این خطا

یکی از دلایل نمایش “خطای مهم در این وب سایت رخ داده است” وجود افزونه ای است که ایراد برنامه نویسی دارد. برای رفع این مشکل مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا به پیشخوان وردپرس بروید و وارد منوی افزونه ها > افزونه های نصب شده بشید.

در صفحه ای که برای شما باز می شود، لیستی از افزونه های نصب شده و فعال را مشاهده می کنید. حالا یکی یکی افزونه ها را غیر فعال کنید و ببینید مشکل از کدام افزونه هست.

در صورتی که با غیر فعال کردن یک افزونه متوجه شدید که ایراد از کدام افزونه هست، حالا باید یکی از روش های زیر را انجام دهید:

  • از طراح آن افزونه بخواهید که مشکل را برطرف کند
  • از یک افزونه جایگزین دیگر استفاده کنید

بررسی قالب وردپرس

زمانی که پیام یک خطای غیرمنتظره رخ داده است نمایش داده میشود، ممکن است که ایرادی در کدنویسی قالب سایت شما باشد. توجه کنید که قالبی که در حال حاظر در سایت شما فعال هست باید بررسی شود.

برای اینکه بفهمید که چه قالبی در حال حاظر در سایت شما فعال هست، کافیست از پیشخوان وردپرس وارد منوی نمایش > پوسته ها شوید و قالب فعال و فعلی سایت را ببینید.

گاهی اوقات به خاطر سینتکس اشتباه برنامه نویسی و کدنویسی قالب وردپرس این خطا نمایش داده میشود.

برای اینکه متوجه شوید ایراد از پوسته یا قالب فعلی وب سایت شما هست یا نه، کافیست برای چند لحظه یک قالب دیگر را جاگزین قالب فعلی سایت بکنید تا متوجه شوید ایراد از قالب وب سایت هست یا نه!

اگر بعد از جایگزین کردن قالب جدید مطمئن شدید که ایراد از قالب وب سایت هست، یا باید از قالب دیگری استفاده کنید یا اینکه از یک برنامه نویس بخواهید که مشکل قالب وردپرس را برطرف کند.

فعال کردن دیباگ وردپرس WP Debug برای شناسایی خطا

یکی دیگر از راه های نمایش و فهمیدن خطا، فعال کردن حالت دیباگ وردپرس هست. دیباگ وردپرس سریع ترین راه برای رفع خطاهای وردپرس هست.

برای فعال کردن دیباگ وردپرس، کافیست به مسیر نصب وردپرس در کنترل پنل هاست بروید و فایل wp-config.php را پیدا و ویرایش کنید:

تکه کد زیر را در آن پیدا کنید:

define('WP_DEBUG', false);

سپس آن را به true تغییر دهید. یا با تکه کد زیر جایگزین کنید:

define('WP_DEBUG', true);

بعد از انجام این کار مجدد صفحه ای که در آن خطا نمایش داده میشود را رفرش کنید تا مسیر دقیق خطا را مشاهده کنید.

ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است در لوکال هاست

اگر هنگام نصب وردپرس در لوکال هاست همه مراحل رو به درستی پیش رفتید و ناگهان با این خطا مواجه شدید، مشکل شما از نسخه جدید xamp است.

بروز این خطا به خاطر مشکل ناهمانگی نسخه وردپرس شما با نسخه جدید php نرم افزار xamp هست. برای رفع این مشکل کافیست از نسخه قدیمی تر نرم افزار xamp استفاده کنید.

جمع بندی

نمایش دادن متن “این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند” در سایت شما، به خاطر ایراد کدنویسی و برنامه نویسی هست.

اولین اقدامی که باید انجام دهید، پیدا کردن ایراد کدنویسی سایت هست که عموما یا به خاطر افزونه وردپرس هست یا قالب وردپرس!

در صورتی که دانش برنامه نویسی نداشته باشید، بهتر است رفع این مشکل را به یک تیم متخصص واگذار کنید.

پشتیبانی و نگهداری وب سایت یکی از خدمات ویژه نیکان وردپرس است که اگر تمایل داشته باشید، می توانید با مراجعه به صفحه پشتیبانی وردپرس رفع این مشکل را به گروه نیکان وردپرس بسپارید.

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.