درج قیمت خرید در ووکامرس و محاسبه سود و زیان فروشگاه

5/5 - (5 امتیاز)

اگر صاحب فروشگاه اینترنتی ساخته شده با ووکامرس هستید و حالا قصد دارید که میزان سود یا زیان حاصل از فروش محصولاتتون رو بدست بیارید، در ابتدا باید امکان درج قیمت خرید در ووکامرس را فعال کنید تا در نهایت بتوانید سود و زیان فروش محصولات ووکامرس را محاسبه کنید.

همانطور که میدانید به صورت پیش فرض امکان درج قیمت خرید یا همان هزینه بهای تمام شده محصولات در ووکامرس وجود ندارد و شما تنها می توانید قیمت فروش و نهایی محصول را در صفحه ویرایش محصول وارد کنید. بنابراین اگر بخواهیم سود یا زیان فروش محصولات را بدست بیاوریم در ابتدا باید به صفحه درج محصول ووکامرس فیلد هزینه بها یا قیمت خرید را اضافه کنیم.

برای اضافه کردن فیلد قیمت خرید به صفحه درج محصول ووکامرس و برنامه نویسی سیستمی که خودش به صورت خودکار سود و زیان سفارشات ووکامرس را محاسبه کند یا باید با برنامه نویسی این کار را انجام دهید یا اینکه از یک افزونه آماده استفاده کنید.

در این آموزش من قصد دارم به شما افزونه حسابرس ووکامرس را معرفی کنم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بخش درج قیمت خرید ووکامرس و سیستم محاسبه سود و زیان خودکار همراه با خروجی اکسل از گزارشات فروش را بدست آورید.

درج قیمت خرید در ووکامرس با افزونه حسابرس ووکامرس

قیمت خرید در ووکامرس

بعد از نصب افزونه حسابرس ووکامرس، گزینه ای تحت عنوان هزینه بهای تمام شده به صفحه ویرایش محصول ووکامرس اضافه می شود تا بتوانید هزینه خرید هر محصول را در کنار قیمت عادی محصول(قیمت فروش محصول) وارد کنید.
لازم به ذکر هست که افزونه حسابرس ووکامرس با محصولات متغیر هم هماهنگ هست. به عنوان مثال اگر فروشگاه موبایل داشته باشید و قیمت خرید و فروش یک موبایل بر اساس هر رنگ متفاوت باشد، به راحتی می توانید قیمت خرید را هم جداگانه وارد کنید.

تا به اینجای کار صرفا فیلدی تحت عنوان هزینه بها به باکس محصول ووکامرس اضافه شده است تا بتوانید هزینه تمام شده هر محصول را وارد کنید. از اینجا به بعد هر سفارشی که در سایت شما ثبت گردد افزونه حسابرس ووکامرس خودش به صورت خودکار بر اساس هر سفارش و هر قیمتی که در آن لحظه برای محصول تعیین شده است محاسبه سود یا زیان را انجام می دهد.

محاسبه سود و زیان ووکامرس با افزونه حسابرس ووکامرس

زمانی که برای محصولات سایت قیمت خرید را وارد می کنید، افزونه حسابرس ووکامرس خودش به صورت خودکار بر اساس هر سفارشی که در فروشگاه ثبت می شود سود یا زیان حاصل از فروش محصولات را محاسبه می کند و در نهایت به شما گزارش کاملی را نمایش می دهد.

محاسبه سود و زیان در ووکامرس

تصویر بالا نمایی از بخش گزارشات سود و زیان فروشگاه هست که امکانات کاربردی را در اختیار مدیر فروشگاه قرار می دهد. در قسمت گزارشات سود و زیان افزونه حسابرس ووکامرس می توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید:

  • به راحتی در یک بازه زمانی مشخص میزان فروش و سود یا زیان سفارشات فروشگاه را مشاهده کنید.
  • گرفتن خروجی اکسل از سفارشات ووکامرس بر مبنای سود و زیان
  • فیلتر کردن براساس یک محصول یا یک وضعیت سفارش خاص
  • نمایش گزارشات سود و زیان در نمودار
  • و …

دانلود افزونه حسابرس ووکامرس

برای دانلود افزونه حسابرس ووکامرس، کافیست به صفحه حسابرس ووکامرس مراجعه کنید. این افزونه علاوه بر امکان محاسبه سود و زیان فروشگاه قابلیت های بسیار زیاد دیگری هم دارد که در صورت نیاز می توانید از سایر امکانات افزونه هم استفاده کنید.

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش ووکامرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه ووکامرس کافیست به صفحه آموزش ووکامرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.