کند شدن پنل وردپرس بعد از نصب ووکامرس

4.7/5 - (15 امتیاز)

کند شدن پنل وردپرس، یکی از رایج ترین مشکلات وردپرس بعد از نصب افزونه های وردپرس هست که باعث می شود کارکردن با پنل وردپرس را برای شما بسیار سخت کند.

یکی از افزونه های پرطرفدار فروشگاهی وردپرس، افزنه ووکامرس هست که ممکن است بعد از نصب آن متوجه شوید که چقدر سرعت کنترل پنل وردپرس شما کند شده است!

حتی ممکن است همین حالا سرعت لود شدن پنل وردپرس شما بسیار کند باشد و ندانید که ممکن است ایراد از افزونه ووکامرس باشد.

من قرار نیست به شما بگویم که افزونه ووکامرس را بیخیال شوید و از افزونه دیگری برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده کنید. چون اصلا افزونه ووکامرس مشکلی ندارد و فقط فعال بودن یک گزینه در تنظیمات افزونه هست که اگر غیر فعال شود مشکل کندی پنل وردپرس شما به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند.پس تا انتهای این آموزش با من همراه باشید تا به شما بگویم مشکل اصلی از کجاست و چطور میتوان این مشکل را برطرف کرد.

راهنمای رفع مشکل کند شدن پنل وردپرس به خاطر افزونه ووکامرس

زمانی که از افزونه ووکامرس استفاده میکنید،گزینه ای تحت عنوان رهگیری داده ها در تنظیمات ووکامرس وجود دارد، که اگر این گزینه فعال باشد به خاطر لود شدن یکسری آدرس و درخواست که برای سایت های ایرانی فیلتر هست باعث میشود که سرعت لود پیشخوان وردپرس شما کند شود.

برای غیر فعال کردن رهگیری داده ها توسط woocommerce.com می بایست از پیشخوان وردپرس وارد منوی ووکامرس > پیکربندی شوید و در این صفحه وارد تب پیشرفته شوید :‌

کند بودن پیشخوان وردپرس

سپس روی لینک WooCommerce.com کلیک کنید :

کند بودن وردپرس

در این صفحه قسمتی که نوشته شده ، اجازه استفاده از WooCommerce را ردیابی کنید را پیدا کنید و بعد تیک این گزینه را بردارید و در نهایت بر روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

بعد از انجام این کار خواهید دید که سرعت پیشخوان وردپرس شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

کند بودن پیشخوان وردپرس به خاطر سایر افزونه های وردپرس

زمانی که برای اولین بار وردپرس را نصب می کنید، قطعا سرعت پنل وردپرس خیلی خوب و سریع است. رفته رفته با نصب افزونه های مختلف متوجه کندی پنل وردپرس می شوید.

یکی از دلایل اصلی کند شدن پنل وردپرس نصب افزونه های مختلف در وردپرس است که گاها برخی از این افزونه ها استانداردهای لازم وردپرس را رعایت نکرده اند. برای اینکه تشخیص دهید کدام افزونه باعث می شود سرعت پنل وردپرس کند شود، کافیست به صفحه افزونه های نصب شده وردپرس برووید و به صورت موردی آن ها را فعال و غیر فعال کنید تا متوجه شوید که هر افزونه چقدر روی سرعت پنل وردپرس تاثیر می گذارد.

بعد از اینکه متوجه شدید افزونه ای به شدت در حال کند کردن پنل وردپرس هست، می توانید آن افزونه را به طور کامل غیر فعال کنید یا یک افزونه دیگر را جایگزین آن کنید.

با انجام کارهای بالا مطمئنا سرعت پنل وردپرس شما باید بهبود یابد. اما در صورتی که خودتان مدیر وب سایت هستید و زمان لازم برای افزایش سرعت وردپرس یا رفع مشکلات فنی سایت را ندارید و می خواهید یک متخصص وردپرس به شکل اصولی تر این کار را انجام دهد کافیست به صفحه خدمات پشتیبانی وردپرس در سایت نیکان وردپرس بروید.

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش ووکامرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه ووکامرس کافیست به صفحه آموزش ووکامرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.