کند شدن پنل وردپرس بعد از نصب ووکامرس

مهدی خاکسار 25 اردیبهشت 1400 آموزش ووکامرس

کند شدن پنل وردپرس، یکی از رایج ترین مشکلات وردپرس بعد از نصب افزونه های وردپرس هست که باعث می شود کارکردن با پنل وردپرس را برای شما بسیار سخت کند.

یکی از افزونه های پرطرفدار فروشگاهی وردپرس، افزنه ووکامرس هست که ممکن است بعد از نصب آن متوجه شوید که چقدر سرعت کنترل پنل وردپرس شما کند شده است!

حتی ممکن است همین حالا سرعت لود شدن پنل وردپرس شما بسیار کند باشد و ندانید که ممکن است ایراد از افزونه ووکامرس باشد.

من قرار نیست به شما بگویم که افزونه ووکامرس را بیخیال شوید و از افزونه دیگری برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده کنید. چون اصلا افزونه ووکامرس مشکلی ندارد و فقط فعال بودن یک گزینه در تنظیمات افزونه هست که اگر غیر فعال شود مشکل کندی پنل وردپرس شما به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند.پس تا انتهای این آموزش با من همراه باشید تا به شما بگویم مشکل اصلی از کجاست و چطور میتوان این مشکل را برطرف کرد.

راهنمای رفع مشکل کند شدن پنل وردپرس به خاطر افزونه ووکامرس

زمانی که از افزونه ووکامرس استفاده میکنید،گزینه ای تحت عنوان رهگیری داده ها در تنظیمات ووکامرس وجود دارد، که اگر این گزینه فعال باشد به خاطر لود شدن یکسری آدرس و درخواست که برای سایت های ایرانی فیلتر هست باعث میشود که سرعت لود پیشخوان وردپرس شما کند شود.

برای غیر فعال کردن رهگیری داده ها توسط woocommerce.com می بایست از پیشخوان وردپرس وارد منوی ووکامرس > پیکربندی شوید و در این صفحه وارد تب پیشرفته شوید :‌

کند بودن پیشخوان وردپرس

سپس روی لینک WooCommerce.com کلیک کنید :

کند بودن وردپرس

در این صفحه قسمتی که نوشته شده ، اجازه استفاده از WooCommerce را ردیابی کنید را پیدا کنید و بعد تیک این گزینه را بردارید و در نهایت بر روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

بعد از انجام این کار خواهید دید که سرعت پیشخوان وردپرس شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

حتما در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام نیکان وردپرس عضو بشید تا از مطالب جدید با خبر شوید.

مهدی خاکسار
مهدی خاکسار متخصص وردپرس

تمام تلاش من در نیکان وردپرس، ارائه آموزش های مفید و کاربردی به علاقه مندان حوزه وردپرس است.