شناسه SKU محصول یا شناسه محصول ووکامرس

شناسه SKU محصول یا شناسه محصول ووکامرس
5/5 - (2 امتیاز)

شناسه SKU محصول یا شناسه محصول ووکامرس، موردی هست که هنگام درج محصول جدید در ووکامرس حتما آن را دیده اید.

در این سری از آموزش ووکامرس قصد دارم که به طور کامل شناسه SKU محصول یا همان شناسه محصول ووکامرس را توضیح دهم. پس اگر علاقه مندید بدانید شناسه SKU چیست و چه کاربردی در ووکامرس دارد تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید

شناسه SKU محصول چیست

شناسه SKU مخفف عبارت Stock Keeping Unit هست که معنی فارسی آن واحد نگهدارنده موجودی می باشد. شناسه SKU یک کد منحصر به فرد الفبایی است که می تواند ترکیبی از اعداد و حروف باشد.

شناسه SKU یک کد یکتا هست که برای متمایز کردن محصولات و ردیابی آن ها در کاربردهای مختلف استفاده می شود. شناسه SKU با بارکد کاملا متفاوت است ولی در ایران به اشتباه شناسه SKU را یک نوع بارکد به حساب می آورند.

برای درک بهتر از شناسه SKU سریعا به سراغ یک مثال میروم:

فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه کتاب هستید که قصد دارید برای مدیریت دقیق تر محصولاتی که وارد فروشگاه می کنید از یک شناسه منحصر به فرد استفاده کنید.

این شناسه منحصر به فرد همان SKU هست که برای کتاب می تواند ISBN باشد که در ابتدای کتاب به صورت یک عدد(مثال : ۱۱۵۴۹۲۶۵۵۴۳) درج می شود.

حالا که متوجه شدید که شناسه SKU چیست باید به سراغ شناسه محصول ووکامرس یا همان شناسه SKU ووکامرس بریم تا ببینید دقیقا کاربرد SKU در ووکامرس چیست.

شناسه محصول ووکامرس

زمانی که محصول جدیدی در ووکامرس درج می کنید، قطعا بخشی به نام شناسه محصول در تب فهرست موجودی را دیده اید. این شناسه محصول همان شناسه SKU است که برای محصولات فروشگاه ووکامرس درج می شود.

شناسه SKU محصول یا شناسه محصول ووکامرس

این گزینه برای فروشگاه های فیزیکی کاربرد بسیار زیادی دارد، با وارد کردن این شناسه یکتا به راحتی می توانید محصولات سایت را از همدیگر متمایز کنید.

خیلی از افزونه هایی که برای ووکامرس طراحی شده اند به طور مستقیم با همین بخش SKU سرو کار دارند. به طور مثال اگر شما از یک افزونه مدیریت انبار ووکامرس استفاده کنید نیاز هست که این بخش وارد شود تا آن افزونه ووکامرس بتوانید کارش را به درستی انجام دهد.

در مثال دیگر اگر شما یک نرم افزار حسابدرای داشته باشید و بخواهید که این نرم افزار را با ووکامرس هماهنگ کنید باید SKU را به شکل درستی وارد کنید تا در آینده بتوانید موجودی انبار نرم افزار حسابداری و فروشگاه را با هم یکپارچه کنید.

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش ووکامرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه ووکامرس کافیست به صفحه آموزش ووکامرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.