آموزش بخش فهرست ها در وردپرس

آموزش بخش فهرست ها در وردپرس
5/5 - (1 امتیاز)

در این جلسه از آموزش کامل کار با وردپرس بخش فهرست ها در پیشخوان وردپرس توضیح داده میشود.

آموزش بخش فهرست ها در وردپرس :

فهرست‌ها می‌توانند در محل‌هایی که توسط پوسته یا قالب شما مشخص شده، یا با اضافه کردن ابزارک «فهرست سفارشی» در صفحه‌یابزارک‌ها نمایش داده شوند. اگر پوسته شما از فهرست‌ها پشتیبانی نمی‌کند (پوسته‌های پیش‌فرض Twenty Sixteen و Twenty Seventeen این قابلیت را دارند)

در تصویر فوق ما چند فهرست از طریق پیشخوان وردپرس اضافه نمودیم .حالا میتوانید نتیجه آن را در تصویر زیر که نمایی از سایت هست مشاهده نمایید :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده مینمایید . میبینید که چهار منوی خانه , آخرین اخبار,درباره ما,تماس با ما اضافه شده است. به هر کدام از این موارد یک فهرست یا منو میگویند که از طریق پیشخوان وردپرس اضافه شده اند.

توجه : فهرست ها زمانی فعال میشوند که امکان آن در قالب یا پوسته وردپرس شما باشد .

آموزش ایجاد فهرست در وردپرس :

برای ایجاد فهرست در وردپرس ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شوید سپس منوی نمایش > فهرست ها را کلیک نمایید .

از ستون سمت راست صفحه به تفکیک شما میتوانید یک برگه یا یک دسته بندی یا حتی یک نوشته خاص را انتخاب نمایید و آن را تیک بزنید و بر روی دکمه افزودن به فهرست کلیک نمایید .

بعد از این که افزودن به فهرست را زدید منوی مورد نظر شما در باکس سمت چپ قرار میگیرد. حالا باید از بخش پایین در تنظیمات فهرست نمایش موقعیت را مشخص نمایید (جایی که قرار هست منو یا فهرست شما در پوسته وردپرس قرار گیرد )

بخش فهرست ها به شدت ساده میباشد و کافیست به صورت Drag & Drop (کشیدن و رها کردن ) منوهای خود را جابه جا نمایید . برای این کار یک منو را با کیک ماوس انتخاب و نگه دارید و آن را بالا پایین نمایید . بعد فهرست خود را ذخیره نمایید تا ببینید منو ها در سایتتان هم جابه جا شده اند.

یا شاید بخواهید زیر منو ایجاد نمایید . یعنی به این صورت که شما منویی دارید به اسم درباره ولی میخواهید مابقی برگه ها یا صفحات درباره شرکت , اهداف شرکت و … را زیر منویی از منو درباره بکنید . برای این کار کافیست منوی مورد نظر خود را با کلیک ماوس نگه دارید و آن را با کمی فاصله از سمت راست در زیر منوی مورد نظر قرار دهید .

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.