پلاگین یا افزونه وردپرس چیست؟

افزونه ها یا پلاگین های وردپرس که به انگلیسی Plugin نامیده می شوند به سایت وردپرسی شما یکسری قابلیت های جدید اضافه می کنند.

برای درک بهتر برای شما یک مثال میزنم: گوشی های هوشمندی که این روزها دست همه ما هست به صورت پیش فرض یکسری قابلیت ها دارند که ما با نصب نرم افزارهای مختلف امکانات آن را بیشتر می کنیم. افزونه های وردپرس هم مشابه همین اپلیکیشن های موبایل هستند که باعث میشوند به وب سایت شما قابلیت های بیشتری اضافه شود.

وردپرس به صورت پیش فرض دارای افزونه های رایگان بسیار زیادی هست. این افزونه ها توسط توسعه دهندگان وردپرس در سرتاسر دنیا طراحی می شوند و به صورت رایگان در اختیار عموم برای دانلود قرار داده می شوند. اگر قصد دارید که به این افزونه های رایگان وردپرس دسترسی پیدا کنید کافیست به صفحه افزونه وردپرس مراجعه کنید.

چه زمانی باید افزونه اختصاصی وردپرس سفارش دهید؟

همانطور که گفته شد وردپرس دارای افزونه های رایگان و تجاری بسیار زیادی هست. در بیشتر اوقات شما می توانید با یک افزونه رایگان وردپرس نیاز خود را برطرف کنید.

به صورت کلی سفارش طراحی افزونه وردپرس به یکی از عوامل زیر بستگی دارد و در صورتی که پاسخ شما به یکی از موارد زیر مثبت هست، قطعا باید از یک پلاگین نویس وردپرس کمک بگیرید تا سفارش ساخت افزونه وردپرس خود را به آن بسپارید.

 • افزونه ای که مد نظر شما هست کاملا مربوط به کسب و کار شما هست و هیچ نمونه ای از آن در دنیا وجود ندارد
 • افزونه ای که مد نظر شما هست از تاریخ یا زبان فارسی پشتیبانی نمی کند
 • افزونه وردپرس مد نظر شما نصفه و نیمه نیاز شما را برطرف می کند و در نهایت آن چیزی که شما می خواهید نیست
 • افزونه مورد نظر شما مدت هاست که توسط تیم تولید کننده پشتیبانی یا به روزرسانی نمی شود
 • افزونه مورد نظر شما به شدت سنگین هست و برخی از قابلیت های آن به کار شما نمیاید!

موارد گفته شده برخی از دلایل اصلی برای سفارش افزونه نویسی توسط یک تیم حرفه ای است. ممکن است دلایل دیگری هم وجود داشته باشد تا شما به فکر سفارش ساخت افزونه وردپرس افتاده باشید.

تعرفه طراحی افزونه وردپرس به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه طراحی پلاگین وردپرس، کاملا نسبی هست و اگر می خواهید بدانید هزینه ساخت پلاگین وردپرس به چه عواملی بستگی دارد باید به شما بگویم که اکثر طراحان افزونه وردپرس بعد از تحلیل اولیه امکانات افزونه مورد نظر شما با توجه زمان مورد نیاز انجام کار قیمت را محاسبه و به شما اعلام می کنند.

اگر برای شما این ابهام وجود دارد که از کجا متوجه شوم تعرفه ای که به من اعلام شده درست است یا نه! یا حتی تیمی که من قرار هست به آن پول پرداخت کنم یک افزونه اختصاصی حرفه ای برای من طراحی می کند در ادامه یک راه کار ساده به شما معرفی می کنم.

برای اینکه بتوانید از برآورد تقریبی زمان و قیمت پروژه افزونه نویسی وردپرس خود مطمئن شوید. کافیست سه عامل کلیدی زمان اجرا و دستمزد و رزومه را بررسی کنید.

در قدم اول یک فایل Word از امکانات مد نظر افزونه ای که میخواهید با جزییات کامل آماده کنید. با انجام این کار هم کار خودتان را راحت کردید و هم کسی که قرار هست به شما قیمت و زمان را اعلام کند.

در قدم بعدی به دنبال برنامه نویسان PHP که توانایی طراحی افزونه وردپرس را دارند بگردید و بر اساس رزومه آن ها این افراد را تفکیک، سپس فایل را برایشان ارسال کنید.

حالا که زمان و قیمت های اعلامی را دریافت کردید. کافیست به سایت های استخدامی مراجعه کنید و براساس رنج حقوق برنامه نویسان یک محاسبه ای داشته باشید. در نهایت از بین افرادی که قیمت و زمان اصولی به شما اعلام کردند وارد مذاکره شوید.

حالا که به کمک این روش، زمان اجرای کار و دستمزد برنامه نویسان را بررسی کردید به راحتی میتوانید به کمک این استعلام گروهی به یک رقم و زمان مشخصی برسید.

در نظر داشته باشید گاهی اوقات طراحان افزونه وردپرس قیمتی پایین و کاملا غیر اصولی به شما اعلام می کنند که در نهایت نه تنها افزونه مد نظر خود را دریافت نمی کنید بلکه هزینه پرداختی شما هم کاملا به هدر رفته است!

چرا باید سفارش افزونه وردپرس خود را به نیکان وردپرس بسپارید

گروه نیکان وردپرس متشکل از افرادیست که بیش از یک دهه به صورت تخصصی بر روی توسعه سیستم مدیریت محتوای وردپرس و پلاگین نویسی وردپرس فعالیت می کنند.

برخی از ویژگی های افزونه های طراحی شده توسط نیکان وردپرس به شرح زیر است:

 • تمامی افزونه های طراحی شده توسط ما کاملا تحت استانداردهای وردپرس تولید میشوند.
 • تمامی افزونه های طراحی شده توسط ما کاملا قابل توسعه حتی توسط تیم های دیگر هست.
 • افزونه های طراحی شده ما برای سایت های پرترافیک و با کاربر زیاد مناسب است.

طی دو سال گذشته توانستیم افزونه های اختصاصی مثل حسابرس ووکامرس را طراحی کنیم که سایت های مثل موسسه محک، چرم کیهان و … در حال استفاده از آن هستند.

در نهایت اگر وب سایت کدکنیون انواتو را بشناسید، حتما میدانید که عرضه افزونه وردپرس در این مارکت جهانی دارای استاندرهای بسیار سختی هست و معدود تیم های برنامه نویسی ایرانی هستند که توانستند یک افزونه استاندارد در این مارکت قرار دهند. افزونه های گروه ما در حال حاظر در این مارکت پذیرفته شده اند و افراد مختلفی در سرتاسر جهان در حال استفاده از افزونه های طراحی شده ما هستند.

نمونه کار طراحی افزونه اختصاصی وردپرس

تا کنون افزونه های بسیار زیادی برای مشتریان طراحی کردیم، برخی از افزونه هایی که توسط ما طراحی شده اند و در سایت برای فروش قرار داده شده اند را می توانید با جزییات کامل مشاهده کنید.

گزارش گیری و حسابداری ووکامرس

گزارش گیری و حسابداری ووکامرس

افزونه حسابرس ووکامرس، نام اولین افزونه گزارش گیری و حسابداری ووکامرس است که به کمک آن می توانید هر نوع گزارشی را از فروشگاه بگیرید.
افزونه تیکت پشتیبانی وردپرس و ووکامرس

افزونه تیکت پشتیبانی وردپرس و ووکامرس

افزونه تیکت پشتیبانی وردپرس و ووکامرس، راه کاری جامع و کامل است برای پشتیبانی کردن از درخواست ها و نیاز های کاربران و مشتریان سایت.
افزونه ردیاب ووکامرس

افزونه ردیاب ووکامرس

افزونه ردیاب ووکامرس یا ثبت لاگ ووکامرس (WC Activity Log) هر تغییری که در محصولات فروشگاه ووکامرسی شما اتفاق می افتد را ثبت می کند.
افزونه عضویت ویژه ووکامرس

افزونه عضویت ویژه ووکامرس

افزونه عضویت ویژه ووکامرس، راه کاری جامع و کامل است برای سایت هایی که نیاز دارند محصولاتی با قابلیت پرداخت دوره ای داشته باشند.

سفارش ساخت افزونه وردپرس

اگر مایل به داشتن یک افزونه اختصاصی وردپرس هستید، لطفا فرم زیر را پر کنید تا متخصص طراحی افزونه وردپرس با شما تماس بگیرد و توضیحات لازم و مبلغ تقریبی ساخت افزونه وردپرس را اعلام کند.
  captcha
  5/5 - (7 امتیاز)