ریست کردن وردپرس و بازیابی به تنظیمات کارخانه

5/5 - (2 امتیاز)

ریست کردن وردپرس زمانی احتیاج میشود که ما نخواهیم مجددا یک وردپرس جدید نصب کنیم و یا تنظیمات و نوشته ها را با صرف زمان مجدد حذف و به تنظیمات اولیش برگردونیم.

اخیرا یکی از کاربران ما سوال پرسیدند که چطور میشه وردپرس را به تنظیمات اولیش برگردوند بدون اینکه نیاز باشه مجدد وردپرس را از نو نصب و راه اندازی کنم.معمولا انجام دادن این کار به کاربران عادی توصیه نمیشه و بهتره این کار رو برنامه نویسان و افرادی که تسلط بیشتری به وردپرس دارند انجام بدهند.اما باز با این حال افراد عادی هم میتوانند قبل از انجام این کار حتما یکبار از وردپرس بک آپ بگیرند و با خیال راحت از افزونه WordPress Reset استفاده نمایند.

چرا باید وردپرس را ریست کنیم

خیلی از مواقع ما یک وردپرس را نصب میکنیم و صرفا جنبه تست یا آموزش برای ما دارد و یا خیلی از مواقع به دلیل نصب افزونه های زیاد و یا تغییر دادن تنظیمات باعث میشود که ما به جای حذف صفحات و نوشته های ایجاد شده یا بازگرداندن تغییرات انجام شده مجددا یک وردپرس جدید نصب کنیم یا خیلی از طراحان قالب وردپرس وقتی یک قالب را با اطلاعات تستی تنظیم میکنند مجبورند که برای بارگذاری سایت جدید با اون قالب ، یک وردپرس دیگر نصب کنند که در چنین شرایطی معمولا ما نیاز به ریست کردن وردپرس داریم که در اینجا افزونه WordPress Reset این کار را با زدن یک دکمه برای ما انجام می دهد.

آموزش کار با افزونه WordPress Reset

بعد از نصب و فعال سازی افزونه از منوی ابزارها > Reset وارد تنظیمات افزونه بشید :

ریست کردن وردپرس

بعد از وارد شدن به این صفحه در صورتی که میخواهید وردپرس خود را ریست کنید در کادر قرارداده شده کلمه انگلیسی reset را تایپ کنید و سپس بر روی دکمه بازنشانی کلیک کنید.

WordPress Reset

بعد از انجام این کار وب سایت شما به روز اول خودش برگردونده میشه و تمامی نوشته ها ، نظرات ، برگه ها ، برچسب ها و … حذف میشند ولی در نظر داشته باشید که اطلاعات ورود و حساب کاربری شما حفظ میشه و همچنین افزونه هایی که از قبل نصب شده اند در لیست افزونه های سایت شما به صورت غیر فعال قرارمیگیرند.

 

 

اطلاعات افزونه

  • نسخه افزونه : ۱.۴.۲
  • زمان آخرین به روز رسانی : ۹ ماه قبل
  • تعداد نصب فعال این افزونه در وب سایت ها : بیش از ۱۰,۰۰۰ نصب فعال
  • نسخه وردپرسی که این افزونه بر روی آن تست شده : ۵.۹.۳
  • حداقل نسخه وردپرس برای اجرای این افزونه : ۲.۸
  • نسخه PHP برای اجرای این افزونه :
در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.