غیر فعال کردن افزونه های وردپرس بدون دسترسی به پنل وردپرس

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس بدون دسترسی به پنل وردپرس
5/5 - (1 امتیاز)

زمانی که برای سایت وردپرس شما مشکلی پیش می آید،اولین و سریع ترین کار غیر فعال کردن افزونه های وردپرس و فعال کردن یکی یکی آنهاست.با انجام این کار می توانید تشخیص دهید کدام افزونه باعث بروز مشکل در سایت وردپرس شما شده است.

بدترین حالت زمانیست که شما به کنترل پنل وردپرس دسترسی ندارید،بنابراین نمی توانید علمیات غیر فعال کردن افزونه های وردپرس را از پیشخوان وردپرس انجام دهید.حالا چاره چیست و چطور می شود که این افزونه های وردپرس را غیر فعال کرد؟با من در این مقاله همراه باشید تا به شما بگویم که چطور وقتی به پنل مدیریت وردپرس دسترسی ندارید افزونه ها را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس از طریق هاست

یکی از روش هایی که شما می توانید افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید این هست که وارد کنترل پنل هاست شوید و سپس از قسمت File Manager هاست ، وارد پوشه wp-content شوید.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس

بعد از اینکه وارد این پوشه شدید فولدری به نام plugins را پیدا کنید :

حالا این فولدر را به یک نام دیگر تغییر بدهید. مثلا این فایل را تغییر نام دهید به plugins_disabled.(در برخی از هاست ها مثل دایرکت ادمین گزینه ای در کنار فایل وجود دارد به نام Rename و در برخی از هاست ها مثل سی پنل با راست کلیک کردن روی فولدر plugins گزینه ای به نام Rename نمایش داده میشود.

پس از انجام دادن این کار تمام افزونه های وردپرس شما غیر فعال میشود ولی برای دسترسی مجدد به بخش افزونه های وردپرس مجدد نام این فولدر را به plugins تغییر نام دهید و سپس وارد پیشخوان وردپرس شوید و از بخش افزونه های وردپرس یکی یکی هر افزونه را فعال کنید تا ببینید مشکل سایت شما از کدام یک از این افزونه ها هست.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس از طریق هاست

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس از طریق phpMyAdmin

یکی دیگر از روش های غیر فعال کردن افزونه ها یا پلاگین های وردپرس بدون دسترسی به کنترل پنل وردپرس این هست که وارد phpMyAdmin شوید و از این طریق افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید.

برای انجام این کار وارد کنترل پنل هاستتون بشید. سپس روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید تا وارد پنل مدیریت دیتابیستون بشید(در این آموزش من از کنترل پنل دایرکت ادمین برای انجام این کار استفاده کردم)

سپس در لیست جداولی که مشاهده میکنید بر روی جدول wp_options کلیک کنید(در نظر داشته باشید که پیشوند جداول ما با _wp شروع میشود و ممکن است برای شما متفاوت باشد) :‌

غیر فعال کردن افزونه

حالا مطابق تصویر زیر به دنبال رکورد active_plugins بگردید و روی گزینه Edit کلیک کنید:

در صفحه جدیدی که برای شما باز میشود مقدار a:0:{} را در کار option_value وارد کنید و سپس روی گزینه Go کلیک کنید.

با انجام این کار شما می توانید تمامی افزونه های موجود در سایت وردپرسیتون رو از طریق دیتابیس غیرفعال کنید.

حالا با ورود به پیشخوان وردپرس و فعال کردن یکی یکی افزونه ها به دنبال مشکل بگردید تا متوجه خرابی افزونه مورد نظر شوید.

 

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.