درآمد زایی از انواتو با ثبت محصول – قسمت دوم

درآمد زایی از انواتو با ثبت محصول – قسمت دوم
5/5 - (1 امتیاز)

در سری آموزش های درآمد زایی از وردپرس امروز به قسمت دوم مقاله درآمد زایی از وردپرس با ثبت محصول در انواتو (envato) میپردازیم.

شما میتوانید قسمت اول درآمد زایی از وردپرس با ثبت محصول در انواتو (envato) را از طریق این لینک مشاهده نمایید.

درآمد زایی از وردپرس با فروش افزونه وردپرس در سایت کدکنیون (codecanyon):

برای اینکه شما بتوانید افزونه خود را در سایت کدکنیون منتشر نمایید ٬ دو مورد زیر را  باید به درستی انجام دهید :‌

  1. افزونه شما کاملا استاندارد برنامه نویسی شده باشد.
  2. ارسال صحیح فایل و تصاویر به همراه جزییات آن برای کدکنیون

افزونه وردپرس باید طبق چه استانداردهایی برنامه نویسی بشود:

پیشنهاد میکنیم حتما مستنداتی که سایت wordpress.org و سایت Envato قرارداده اند را از طریق لینک های زیر مطالعه نمایید :

مستندات آموزشی در سایت envato 

مستندات آموزشی کدنویسی استاندارد PHP در وردپرس 

مستندات آموزشی کدنویسی استاندارد HTML در وردپرس

مستندات آموزشی کدنویسی استاندارد CSS در وردپرس

مستندات آموزشی کدنویسی استاندارد JavaScript در وردپرس

اگر افزونه شما خیلی از مواردی مثل معتبر بودن ورودی ها (Data Validation) ٬ ایمن سازی ورودی ها (Securing Input)٬ایمن سازی خروجی ها (Securing output) و تمام استاندارهای کدنویسی وردپرس را رعایت نکرده باشد٬محصول شما توسط کارشناسان انواتو در کدکنیون منتشر نمیشود.

ارسال صحیح فایل و تصاویر به همراه جزییات آن برای کدکنیون :

به علت حجم بالای محصولات ارسالی طراحان ٬ اگر محصول شما مطابق استاندرهای گفته شده کدکنیون نباشد ٬ محصول شما بدون ارائه هیچ توضیحی از سمت کدکنیون رد میشود.

شدیدا توصیه میکنیم پیش نیاز های ارسال افزونه و محصول در کدکنیون را از طریق این لینک مطالعه نمایید. به طور مثال اگر اسکرین شات های افزونه شما به درستی نام گذاری نشده باشد یا محصول شما فایل راهنما نداشته باشد افزونه شما بدون ارائه هیچ توضیحی رد میشود.

روال بررسی و تایید محصول در انواتو :

زمانی که شما یک افزونه استاندار وردپرس ساختید و با توجه به ساختار ارسال محصول برای انواتو که در لینک بالا معرفی شد٬ افزونه خود را ارسال نمودید به طور معمول ۱۴ روز طول میکشد تا افزونه وردپرس شما بررسی گردد و پس از پایان بررسی کارشناسان یک ایمیل برای شما ارسال میشود و پاسخ آن به سه شکل زیر میباشد :

افزونه شما رد شده است (Hard Reject) : اصطلاح Hard Reject به این معنی میباشد که یا افزونه شما کیفیت و استانداردهای لازم برای منتشر شدن در مارکت را ندارد یا محصول شما به درستی ارسال نشده است ٬ مثلا در دسته بندی درستی ارسال نشده است یا محصول شما فایل راهنما ندارد.

افزونه شما نیاز به اصلاحات دارد (Soft Reject) : زمانی که محصول شما Soft Reject میشود به این معنی است که محصول شما نه رد شده است نه تایید شده است٬ شما باید لیست تغییراتی که کارشناس کدکنیون به شما داده است را انجام دهید و مجددا محصول خود را ارسال نمایید.

افزونه شما تایید شده است (Approved) : این گزینه که کاملا مشخص است و اگر افزونه شما Approved شده است به شما تبریک میگوییم.

در ضمن اگر شما میخواهید پروسه زمان های اعلام شده انواع محصولات در کدکنیون را بدانید میتوانید از طریق این لینک مشاهده نمایید.

روال دریافت پورسانت درآمد فروشنده و محاسبه مالیات:

به صورت پیش فرض انواتو ۵۰٪ از درآمد شما را دریافت مینماید و با توجه به پیشرفت فروش محصول شما این عدد به صورت پلکانی کمتر میشود.

انواتو برای پیشرفت فروشندگان خود پاداش هایی را در نظر گرفته است که میتوانید در این لینک مشاهده نمایید.

همچنین بخشی تحت عنوان مالیات در سایت کدکنیون وجود دارد که پیشنهاد میکنیم حتما بعد از ثبت محصول فرم های مالیاتی را پر نمایید٬چون در صورت پر نکردن فرم های مالیاتی انواتو از هر خرید از محصول شما درصدی به عنوان مالیات کسر میکند. پس اگر کشور شما جایی مثل امارات متحده عربی میباشداین فرم را پر نمایید تا از دادن مالیات معاف شوید.

زمان و نحوه دریافت درآمد :

انواتو درآمد تمام فروشندگان را یک بار در ماه و در ۱۵ هر ماه میلادی به حساب فروشندگان واریز مینماید.

حداقل درآمدی که شما باید در حساب انواتو خود داشته باشید ۵۰ دلار میباشد و اگر مجموع درآمد شما کمتر از این عدد باشد انواتو برای شما پرداختی انجام نمیدهد.

انواتو به سه روش زیر برای فروشندگان پول پرداخت مینماید :

  • پیپال
  • پایونر
  • حساب بانکی

 

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.