طراحی سایت یا اینستاگرام؟ کدام برای شروع بهتر است؟

طراحی سایت یا اینستاگرام؟ کدام برای شروع بهتر است؟

طراحی سایت یا اینستاگرام؟ یکی از سوالات مهمی که اکثر کسب و کارهای اینترنتی کوچیک و نوپا براشون پیش میاد اینه که بهتره کارشون را با وب سایت شروع کنند یا اینستاگرام؟ من به عنوان یک طراح وب سایت که سال هاست با مشتریان مختلف در انواع کسب و کارها کار کرده ام و از نزدیک نتیجه کارشون را دیدم قصد دارم که در این مطلب آموزشی از سایت نیکان وردپرس به شما بگم که برای شروع، کدام گزینه برای شما بهتر است. بنابراین قبل از هر چیزی باید برای شما مزایا و معایب هر کدام را مشخص کنم تا در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید. تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا به شما بگویم طراحی سایت بهتر است یا پیج اینستاگرام.

مزایا و معایت طراحی سایت و پیج اینستاگرام

  • راه اندازی و مدیریت پیج اینستاگرام به مراتب ساده تر از وب سایت هست و شما در وب سایت نیاز به دانش فنی بیشتری دارید.
  • وب سایت امن تر و پایدار تر از اینستاگرام هست. شما تمام اطلاعات و مطالبی که در یک وب سایت بارگذاری میکنید مالیکت ۱۰۰٪ برای خود شما دارد در صورتی که در اینستاگرام شما فقط مالک پیجی هستید که ساخته اید و در صورتی که به هر دلیلی بعدا اینستاگرام فیلتر شود و یا به هر دلیلی شبکه اجتماعی دیگری جایگزینش شود کسب و کار شما در خطر هست. اما به این معنی نیست که اصلا نباید پیج اینستاگرام راه اندازی کرد.
  • راه اندازی پیج اینستاگرام رایگان هست ، در صورتی که برای راه اندازی وب سایت شما مستلزم پرداخت هزینه هایی چون هاست و دامنه و خرید قالب هستید.
  • امکانات وب سایت خیلی بیشتر از یک پیج اینستاگرام هست.یک مثال ساده برای تایید این که امکانات وب سایت بیشتر از پیج اینستاگرام هست میتواند این باشد که اگر مخاطبان یا مشتریان شما بخواهند محصولات شما را فیلتر کنند و یا خریدی به صورت آنلاین انجام بدهند و یا حتی جستجو و فیلتری خاصی نیاز باشد قطعا پیج اینستاگرام امکانات بسیار محدودی را در اختیار شما میگذارد که همه این موارد و خیلی از موارد دیگر به راحتی در وب سایت قابل پیاده سازی هست.
  • پیدا کردن مخاطب و مشتری هدفمند به مراتب با وب سایت بهتر است.اگر با واژه سئو(SEO) آشنایی داشته باشید باید به شما بگویم که موتورجستجوی گوگل با بیش از میلیون ها جستجوی هدفمند راه کار بی نظیری برای یافتن مشتریان جدید می باشد.به عنوان مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر داشته باشید و فردی در گوگل جستجو کند خرید لوازم و التحریر،این فرد مستقیما دنبال خرید لوازم و التحریر هست و اگر شما جایگاه خوبی در این کلمه کلیدی در گوگل داشته باشید میتوانید فروش خیلی خوبی را تجربه کنید،درصورتی که اگر همین محصول شما در پیج اینستاگرام صرفا معرفی شده باشد ممکن هست که بخش عمده ای از افراد که تصاویر شما در پیج اینستاگرامتان مشاهده میکنند صرفا جهت دیدن و کنجکاوی این کار را انجام دهند. بنابراین شما با داشتن وب سایت سهم کاملا هدفمندی از جستجوی ماهانه را در گوگل از آن خود میکنید.
  • تحلیل محصولات و مطالب در اینستاگرام به مراتب ساده تر و خلاصه تر از وب سایت است.
  • یادگیری الگوریتم های اینستاگرام نسبت به وب سایت ساده تر هست.

کدام را انتخاب کنیم؟ سایت یا اینستاگرام؟

حالا که خلاصه ای از مزایا و معایب هر دو را برایتان گفتم بهتر است که به شما بگویم طبق تجربه چندین ساله من از کارکردن با انواع کسب و کارهای اینترنتی کوچک و بزرگ بهتر است که اینستاگرام را در کنار وب سایت داشته باشید و اگر وقت و سرمایه کافی دارید بر روی هر دو انرژی بزارید.

فراموش نکنید که وب سایت و اینستاگرام صرفا دو ابزار هستند و اگر وقت و انرژی کافی بر روی هر کدام از آن ها گذاشته نشود صرفا جهت سرگرمی هست و کسب و کار اینترنتی شما هیچ گونه رشدی نخواهد داشت.حالا با توجه به نوع کسب و کارتان سعی کنید سریع تر شروع کنید.

حتی اگر احساس میکنید وقت یا هزینه های اولیه راه اندازی وب سایت را ندارید تاکید میکنم که حداقل هر چه سریع تر پیج اینستاگرام خود را راه اندازی کنیدوفعالیت خودتان را شروع کنید تا بتوانید مخاطبان جدیدی را برای محصولات یا خدماتتان جذب کنید.

 

این مطلب یکی از مقالات دسته بندی آموزش وردپرس است. برای مشاهده مقالات بیشتر در زمینه وردپرس کافیست به صفحه آموزش وردپرس مراجعه کنید.

در رابطه با این مطلب سوال یا نظری دارید؟ می توانید آن را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید
مهدی خاکسار
مهدی خاکسار

متخصص وردپرس و نویسنده این مطلب

سال هاست که در زمینه وردپرس فعالیت می کنم و حالا به عنوان عضوی از خانواده نیکان وردپرس تلاش می کنم تا آموزش های کاربری و مفید را به علاقه مندان این حوزه ارائه دهم.